У центрі Лондона навпроти будинку прем’єр-міністерки Великої Британії Терези Мей відбулась акція на підтримку українських моряків, захоплених Росією.

Про це повідомляє Громадське.

Декілька десятків людей вийшли нагадати про агресію Росії в Україні та закликали «зупинити Путіна».

«Українці в Лондоні не опустять руки та не будуть байдужі до війни в Україні та наших хлопців на фронті, допоки не впаде Московська Імперія і не припиниться російська агресія», — зазначила організаторка акції, голова «Євромайдан.Лондон» Наталя Равлюк.

Акція є традиційною: з 2014 року щотижня українці збираються з метою нагадати про війну в Україні та анексію Криму.

Цього разу до українців в Лондоні приєднались сирійці. Вони вийшли на вулицю, оскільки «світ забув про злочини Асада», і вимагали припинити втручання та агресію РФ в їхній країні.

Нагадаємо, російське слідство пред`явило обвинувачення в остаточній редакції всім 24 військовополоненим українським морякам.

Раніше 25 червня у Кремлі заявили, що РФ проігнорує вимогу Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо звільнення українських моряків, незаконно захоплених у листопаді 2018 року.

Увечері того ж дня стало відомо, що Росія таки подала до Міжнародного трибуналу ООН з морського права звіт про виконання рішення щодо звільнення українських моряків і надіслала Україні ноту, в якій міститься пропозиція, аби Україна надала гарантії подальшого кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства.

У МЗС України вважають пропозицію неприйнятною і такою, що загострює спір між Україною та РФ.

Президент України Володимир Зеленський обурився діями міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який, не порадившись із главою держави, відповів на ноту Росії. Клімкін же заявив, що МЗС не мав погоджувати із президентом ноту-відповідь Росії і опублікував відповідь України.

Зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада 2018-го їхвивезли до СІЗО Москви.

Поділитись: