Світ

Британія розглядає запит РФ про доступ до Юлії Скрипаль

31 березня, 2018 16:09
Світ/Британія розглядає запит РФ про доступ до Юлії Скрипаль
Зберегти
Вигляд
Британський уряд розглядає запит РФ про доступ до Юлії Скрипаль, яка прийшла до тями після отруєння нервово-паралітичною речовиною у Солсбері.

Британський уряд розглядає запит РФ про доступ до Юлії Скрипаль, яка прийшла до тями після отруєння нервово-паралітичною речовиною у Солсбері.

Про це повідомляє Reuters.

«Ми розглядаємо запити на доступ консульських працівників у відповідності з нашими зобов’язаннями з міжнародного і внутрішнього права, беручи до уваги права і побажання Юлії Скрипаль», — заявила представниця Міністерства закордонних справ Великої Британії у Лондоні.

Нагадаємо, Посольство РФ у Лондоні вимагає доступу до Юлії Скрипаль.

29 березня донька Скрипаля прийшла до тями.

Раніше ВВС з посиланням на лікарів повідомило, що стан здоров'я Юлії Скрипаль «швидко поліпшується». Її батько залишається в критичному, але стабільному стані.

Sky News з посиланням на лікарню, у якій перебуває донька Скрипаля, повідомляє, що її стан покращився завдяки лікуванню.

28 березня поліція Британії повідомила, що екс-розвідника Скрипаля та його доньку Юлію отруїли в його будинку.

Станом на 29 березня вже 29 країн світу видворили 146 дипломатів російських дипломатів. 

26 березня Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля в Британії. Росія пригрозила відповіддю на висилку російських дипломатів з України. 27 березня генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З речами на вихід: що означає видворення російських дипломатів

Раніше прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів у зв'язку з можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Також 26 березня стало відомо, що Британія видала ордери на арешт російського капіталу сумнівного походження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Отруєння Скрипаля: чим росіяни володіють у Британії і чиї статки можуть заморозити

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Пов`язані новини