УКРАЇНА

Будівництво «Північного потоку-2» потрібно винести на загальноєвропейський рівень — прем’єр Данії

26 червня, 2018 16:22
УКРАЇНА/Будівництво «Північного потоку-2» потрібно винести на загальноєвропейський рівень — прем’єр Данії
Зберегти
Вигляд
Прем’єр-міністр Данії Ларс Люкке Расмуссен заявив, що питання будівництва газопроводу «Північний потік-2» в обхід газотранспортної системи України потрібно винести на обговорення на загальноєвропейський рівень.

Прем’єр-міністр Данії Ларс Люкке Расмуссен заявив, що питання будівництва газопроводу «Північний потік-2» в обхід газотранспортної системи України потрібно винести на обговорення на загальноєвропейський рівень.

Про це він заявив під час зустрічі з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, передає прес-служба уряду.

Зокрема, Ларс Люкке Расмуссен запропонував винести обговорення проекту на загальноєвропейський рівень, з метою «серйозно і зважено проаналізувати всі ризики і роль України, як транзитера палива».

Нагадаємо, що наразі Данія залишається єдиною країною, що не видала дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Гройсман заявив, що розраховує на підтримку Данії у протистоянні будівництву російського газогону.

26 червня стало відомо, що Данія виділить Україні близько 2,2 мільярдів гривень на проведення реформ.

Напередодні, 24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах. 

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Пов`язані новини