Офіційно Білорусь поки не підтвердила свою згоду передати Україні затриманих нещодавно членів приватної військової компанії «Вагнера», які брали участь в бойових діях на боці бойовиків на Донбасі.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час брифінгу 6 серпня.

Напередодні Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Білорусі Олександром Лукашенком про можливість екстрадиції затриманих найманців в Україну. Після цього низка ЗМІ написали з посиланням на власні джерела, що Лукашенко дав згоду на екстрадицію.

«Розмова між двома президентами була дуже конструктивною, з обох сторін дані відповідні розпорядження правоохоронним органам, але про те, що Білорусь вже офіційно погодилася передати цих людей Україні, ми офіційної комунікації не отримували. Зараз вона існує з джерела у ЗМІ», — сказав Кулеба.

Про яких «вагнерівців» взагалі йдеться?

У Білорусі в ніч на 29 липня затримали 33 найманців приватної військової компанії «Вагнера». Слідство каже, що вони приїхали дестабілізувати ситуацію перед виборами, які заплановані на 9 серпня. Напередодні їх взяли під варту.

Серед затриманих багато тих, хто воював на Донбасі проти Збройних сил України. Саме тому СБУ хоче екстрадувати їх і судити. Офіс генпрокурора вже оголосив підозри 28 «вагнерівцям» про участь у терористичній організації, серед них є 9 українців.

Свідчення затриманих «вагнерівців» відрізняються одне від одного. Хтось каже, що їхав у Стамбул охороняти якісь об’єкти, а хтось — щоб засмагнути й оглянути собор Святої Софії. Інші вказують, що їхали взагалі не в Туреччину.

А найкумедніше, що ці ж свідчення відрізняються від офіційних заяв російських посадовців. Так, посол РФ у Білорусі Дмитро Мєзєнцев заявляв, що затримані, можливо, є працівниками приватної охоронної фірми, яка мала летіти в якусь із країн. А вже через кілька днів російський консул Кіріл Плєтнєв (який зустрівся із затриманими) розповів, що «вагнерівці» мали їхати у Латинську Америку, а не Туреччину.

Поділитись: