Сполучені Штати направили чотири розвідувальних літаки до Корейського півострова на тлі застережень Дональда Трампа про «різдвяний подарунок» від Північної Кореї.

Про це повідомляє південнокорейське видання Yonhap із посиланням на авіаційні дані.

Зазначається, що чотири американських літаки здійснили політ над Корейським півостровом і довкола нього 24 і 25 грудня.

Yonhap наголошує, що кількість направлених літаків є незвично великою. «Це, вочевидь, показує, скільки уваги США приділяють усе більш войовничій Північній Кореї», — зауважує видання.

Напередодні президент США Дональд Трамп заявив, що американські військові очікували чергового випробування балістичної ракети від Північної Кореї. За кілька днів до того Пхеньян пригрозив, що Сполучені Штати своїми діями самі визначать, який подарунок вони отримають на Різдво.

«Може, це гарний подарунок. Може, він (північнокорейський лідер Кім Чен Ин — ред.) надішле мені прекрасну вазу, а не випробування ракети. Я можу отримати вазу. Я можу отримати від нього гарний подарунок. Хтозна», — так прокоментував заяву Північної Кореї Трамп у розмові із журналістами, повідомляє CNN.

Як зазначає портал NK News, протягом 25 грудня Північна Корея так і не провела жодного випробування.

16 грудня Трамп заявив, що Вашингтон уважно стежить за діями Північної Кореї. Він тоді зазначив, що «був би дуже розчарований», якщо виявиться, що Пхеньян займається новими розробками зброї.

Нагадаємо, 7 грудня у Північній Кореї провели «дуже важливе» випробування на полігоні Сохе, який раніше обіцяли закрити. Того ж дня представник Північної Кореї при ООН Кім Сон заявив, що питання ядерного роззброєння уже не є предметом перемовин зі Сполученими Штатами, а в тривалих переговорах із Вашингтоном уже немає потреби.

Це не перший крок Північної Кореї, спрямований на підрив перемовин про ядерне роззброєння зі США. 28 листопада — в день, коли Сполучені Штати святкують День подяки — КНДР запустила два «невстановлених снаряди» зі своєї території.

Напередодні запуску для налагодження діалогу з Північною Кореєю США навіть відклали свої спільні навчання з Південною Кореєю, які викликали невдоволення в КНДР, але водночас додали, що майбутні рішення можуть бути скориговані «відповідно до потреб дипломатії».

Сполучені Штати та Північна Корея уже тривалий час ведуть переговори щодо денуклеаризації — поступового скорочення ядерних озброєнь — Корейського півострова. Останні перемовини між північнокорейськими та американськими посадовцями відбулися 5 жовтня в Стокгольмі й завершилися безрезультатно. У Міністерстві закордонних справ Північної Кореї заявили, що відновлення переговорів про денуклеаризацію Корейського півострова залежить від США.

Це були перші офіційні переговори після зустрічі Дональда Трампа та Кім Чен Ина в лютому у В'єтнамі. Переговори між країнами відновили після того, як Північна Корея випробовувала нову ракету.

Нагадаємо, 12 червня 2018 року Дональд Трамп уперше зустрівся з Кім Чен Ином на сінгапурському острові Сентоса.

Президент США та лідер Північної Кореї підписали «дуже важливий та всеосяжний документ», у якому йшлося про денуклеаризацію Корейського півострова, а також про передачу останків американських солдатів.

Поділитись: