Нафтогаз повідомив, що вартість природного газу для потреб населення у платіжках за вересень знизиться на 3,4% — до 4,49 тисячі гривень за тисячу кубометрів (без ПДВ та витрат на транспортування).

Про це повідомили у прес-службі Нафтогазу.

«Порівняно з серпнем вартість газу зменшиться на 3,4%. Кінцева ціна газу в регіонах України залежить від тарифу на розподіл газу, встановленого НКРЕКП для відповідного обл- чи міськгазу. Постачальники газу зобов’язані інформувати своїх споживачів про кінцеву ціну», — повідомили у Нафтогазі.

У компанії зазначають, що починаючи з квітня 2019 року, ціни на газ в Україні знизилися вже на 28%.

Водночас у компанії не виключають, що з початком опалювального сезону попит на газ зросте, що призведе до зростання його ціни, тому там закликають споживачів скористатися послугою «газовий запас» та заплатити за газ, який використовуватиметься на час опалювального сезону наперед.

На початку вересня повідомлялось, що вартість газу на європейському ринку, звідки Україна імпортує переважну більшість блакитного пального, впала до найнижчого за останні 10 років рівня.

Раніше Нафтогаз пропонував українцям послугу закупівлі газу за літнім тарифом.

Нагадаємо:

У березні на енергетичних біржах Європи, на яких Україна купує імпортний газ, ціна на блакитне паливо різко впала. Так, рівень цін на ринку чи не вперше став нижчим за рівень регульованих державою цін. Тому 3 квітня уряд ухвалив постанову №293, якою зобов'язав Нафтогаз продавати газ населенню за ринковими цінами.

Згодом у Нафтогазі повідомили, що виконати цю постанову уряду неможливо, адже вона суперечить іншим урядовим постановам, зокрема про ПСО (спеціальні зобов’язання Нафтогазу продавати газ населенню за встановленою урядом ціною). Також у компанії закликали уряд або скасувати ПСО, або внести до нього зміни, щоб для зниження цін на газ для населення були всі законні підстави.

В уряді на таку пропозицію відповіли ультиматумом, закликавши Нафтогаз до 24 квітня публічно заявити про зниження цін на газ для населення у травні. Якщо цього не станеться, то уряд звільнить голову правління Нафтогазу Андрія Коболєва, контракт з яким продовжили напередодні.

22 квітня уряд та Нафтогаз узгодили рішення знизити ціни на газ для населення з 1 травня до 8247 гривень за тисячу кубометрів.

Водночас, відповідно до домовленостей України з Міжнародним валютним фондом та постанови про ПСО, з 1 травня ціни на газ для населення мають зрости до 9850 гривень за тисячу кубометрів, а з 1 січня 2020 року — до 12 300 гривень за тисячу кубометрів.

Ціна на газ для населення, згідно з вимогами МВФ, повинна формуватися із вдвох факторів — собівартості українського газу та супутніх послуг, та його імпорту. Оскільки газ у Європі подешевшав, і Україна може його закупити за менші гроші, держава може знизити тариф для населення, не порушивши тим самим домовленості з МВФ.

Поділитись: