УКРАЇНА

«Дніпроазот» відновив поставки хлору за втричі вищими цінами — «Економічна правда»

25 липня, 2018 15:20
УКРАЇНА/«Дніпроазот» відновив поставки хлору за втричі вищими цінами — «Економічна правда»
Зберегти
Вигляд
Підприємство «Дніпроазот», яке є єдиним в Україні виробником рідкого хлору та соляної кислоти для очищення води, відновило поставки продукції, однак утричі підвищило ціни на неї.

Підприємство «Дніпроазот», яке є єдиним в Україні виробником рідкого хлору та соляної кислоти для очищення води, відновило поставки продукції, однак утричі підвищило ціни на неї.

Про це у прес-службі підприємства повідомили «Економічній правді».

Після зупинки виробництва хлору підприємство знову його відновило та 22-24 липня поставило дві перші партії хлору на Харківський водоканал і Аульську хлоропереливну станцію.

У «Дніпроазоті» зазначили, що ціни на хлор виросли з 10400 гривень за тонну (ціна останньої поставки до зупинки роботи підприємства - ред) до 33 тисяч гривень за тонну без ПДВ.

На підприємстві додали, що на сьогодні працює лише хлорна група заводів, а це 10% від всієї потужності.

Раніше «Дніпроазот» заявляв Антимонопольному комітету, що готовий відновити виробництво лише за умови підвищення цін.

15 червня у підприємстві «Дніпроазот» повідомили, що припиняють свою роботу в зв'язку зі збитковістю. За словами глави правління підприємства Сергія Сідорова, завод вимушений зупинити роботу через здорожчання природного газу, який є сировиною для виробництва і складає близько 80% у вартості продукції підприємства.

Підприємство «Дніпроазот​»​ є виробником і постачальником рідкого хлору і соляної кислоти, які необхідні для очищення води.

6 липня Київводоканал заявив про загрозу постачанню питної води в Україні. Згодом Київводоканал повідомив, що водоканали України наразі розглядають різні способи знезараження води, як альтернативу хлору. Комунальне підприємство Дніпропетровської облради «Аульський водовід» також попередило про можливе припинення постачання питної води мешканцям Дніпра та області через нестачу хлору.

«Європейська бізнес асоціація» зазначила, що виробники напоїв можуть закрити діяльність через дефіцит хлору. А «Громадське радіо» повідомило, що ідеться про Carlsberg, Coca-Cola і PepsiCo.

Однак, виконавча директорка «Європейської бізнес асоціації» Анна Дерев'янко у коментарі Громадському заперечила цю інформацію. 

Також, на запит Громадського, у Carlsberg повідомили, що не закривають завод в Україні через дефіцит хлору, але чекають від Уряду допомоги. Coca-Cola і PepsiCo також спростували інформацію про закриття виробництва в Україні, оскільки знайшли альтернативу хлору «Дніпроазот». 

Також «Дніпроазот» заявило, що готове відновити виробництво за умови підвищення цін на цю продукцію.

18 липня Антимонопольний комітет України повідомив про початок розслідування за фактом зловживання монопольним становищем компанією «Дніпроазот», що виготовляє рідких хлор для очищення води.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хлорний конфлікт: чим загрожує українцям нестача питної води 

20 липня Служба безпеки України почала перевірку дій посадових осіб«Дніпроазоту», причетних до виникнення дефіциту рідкого хлору — основного компоненту для забезпечення населення питною водою.

Того ж дня «Дніпроазот» відновив роботу хлорних цехів: продукцію випускатимуть найближчим часом.

Пов`язані новини