Глава комітету з національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич заявив, що до проведення «нормандської зустрічі» нові розведення проводити не планують.

Про це він сказав в інтерв'ю BBC Україна.

За його словами Генштаб вивчає інші ділянки на 400 кілометрах лінії зіткнення, але наказів для подальшого розведення не було.

«Ніяких завдань ні верховний головнокомандувач, ні міністр, ні начальник Генштабу по інших ділянках не ставили. Наказ чіткий — три населені пункти та далі чекаємо на зустріч нашого президента у нормандському форматі. За її результатами, мабуть, буде ухвалюватися рішення про розведення», — сказав Завітневич.

Він додав, що має інформацію про те, що зустріч «нормандської четвірки» має відбутися до кінця року.

Нагадаємо, 14 листопада президент Росії Володимир Путін закликав розвести війська на Донбасі уздовж усієї лінії зіткнення, «щоби гармати не стріляли».

Нагадаємо, нещодавно завершилося розведення військ у Золотому та поблизу Петрівського на Донбасі. Раніше сили розвели біля Станиці Луганської.

Це три пілотні ділянки, де Москва вимагала розвести сили для проведення саміту лідерів «нормандської четвірки».

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що всі умови для проведення «нормандської зустрічі» виконані.

Нагадаємо, після розведення військ на переговорах у Мінську Росія закликала Україну розпочати прямі переговори з так званими «ДНР» і «ЛНР», а також продовжити дію закону про особливий статус Донбасу.

Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще у 2014 році й кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв. 

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. 

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі: 

  • виведення незаконних збройних формувань, 
  • гарантії вільного волевиявлення, 
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Водночас Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу. 

Поділитись: