УКРАЇНА

Доказів загрози учасникам «списку 47» наразі не надали — громадський активіст

5 червня, 2018 22:43
УКРАЇНА/Доказів загрози учасникам «списку 47» наразі не надали — громадський активіст
Зберегти
Вигляд
Так званий «список 47», про існування якого заявила Генпрокуратура після інсценування вбивства Аркадія Бабченка, схожий на непідтверджену інформацію і правоохоронці досі не надали доказів загроз учасникам цього списку.

Так званий «список 47», про існування якого заявила Генпрокуратура після інсценування вбивства Аркадія Бабченка, схожий на непідтверджену інформацію і правоохоронці досі не надали доказів загроз учасникам цього списку.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив Максим Осадчук, громадський діяч та активіст.

«Мені здається, що наразі ми не маємо доказів, щоб робити якісь висновки... Ми маємо невідомий список людей, який опинився чомусь на сайті видання «Страна.ua», яке відоме відносно сумнівною репутацією... Ми має коментар від СБУ, що список не є підтвердженим і не є таким, що СБУ несе за нього відповідальність», — сказав він.

«Наразі варто учасникам цього списку жити, як жили раніше і можливо ми отримуватимемо поступово від офіційних речників СБУ чи журналістів докази чи якісь більш ґрунтовні свідчення стосовно цієї історії. І тоді вже можна буде робити певний аналіз ситуації та прогнози. Я думаю, що це все непідтверджена інформація і, можливо, навіть якийсь напівфейковий вкид в українське інформсередовище», — додав Осадчук.

Активіст провів паралель «списку 47» із так званим «списком Поклонської».

«Власне іронія ситуації у тому, що рівно три роки тому з’явився «список прокурорки Поклонської» — список людей, яких окупаційна влада звинувачує в організації Майдану. І там було досить багато людей, які опинились у «списку 47», — додав Осадчук.

Він зазначив, що СБУ надіслала лист йому у Facebook з проханням приїхати до Києва. Осадчук не впевнений, чи варто йому їхати.

Зазначимо, що 5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Додамо, що головреда видання Ігора Гужву підозрюють у хабарництві, він виїхав з України.

Раніше засновниця проекту Zaborona.com, журналістка Катерина Сергацкова повідомила, що її також викликали до СБУ після інсценування «вбивства» журналіста Аркадія Бабченка.

Раніше Громадське звернулось до журналіста Османа Пашаєва і він підтвердив, що його також викликали до СБУ через інсценування «вбивства» російського журналіста Аркадія Бабченка. Також Громадському стало відомо, що до СБУ викликали журналісток Тетяну Даниленко та Соню Кошкіну.

Також раніше повідомлялось, що журналістів Ганапольського та Кисельова викликали в СБУ у справі «вбивства» Аркадія Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху. Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

Також суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. Суд взяв під варту на 2 місяці Германа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа

 

Пов`язані новини