Ексдиректорка Ради національної безпеки США у справах Євразії та Росії Фіона Гілл свідчить в Конгрессі США, 21 листопада 2019 року
Дипломатка, екс-директорка Ради нацбезпеки США у справах Євразії та Росії Фіона Гілл назвала «небезпечною вигадкою» російських спецслужб інформацію про нібито втручання України в американські вибори у 2016 році.

Про це Гілл заявила під час слухань щодо імпічменту президента Дональда Трампа у комітеті з питань розвідки Палати представників Конгресу.

Сценарій втручання України, а не Росії в американські вибори вона назвала «мета-альтернативним наративом». Твердження Трампа про це екс-радниця називає конспірологією.

Гілл наголосила, що такі заяви поширюють російські спецслужби й вони шкідливі для США. Вона також упевнена, що Росія вже готується до втручання у президентські вибори в США у 2020 році.

Нагадаємо, у США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13 листопада почались публічні слухання свідків у справі про імпічмент Трампа: так, вже засвідчила експослиня США в Україні Марі Йованович, директор із питань Європи Александр Віндман, колишній спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер.
Поділитись: