Для виконання планів нового уряду щодо збільшення економіки України на 40% протягом наступних 5 років уряд має забезпечити зростання валового внутрішнього продукту на рівні 6,96% щороку.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

«7% щороку правда є величезним challenge від прем'єра Олексія Гончарука, який вимагатиме великої командної роботи без зупинок, але який виглядає хоч і непростим, але реалістичним з огляду на меню економічних та антикорупційних реформ, які сьогодні на порядку денному Парламенту, Президента, Уряду та всієї розширеної команди як політиків, так і технократів», — повідомила Маркарова.

Зазначимо, що у разі виконання цього завдання перед уряду доведеться заплатити близько 9 мільярдів доларів за ВВП варантами України.

Нагадаємо, що ВВП-варанти — це цінні папери, які України випустила в межах реструктуризації державного боргу міністеркою фінансів Наталією Яресько у 2015 році. Тоді кредитори України погодилися частково пробачити борг України, натомість прив'язавши виплати за не пробаченим боргом до економічного зростання. Іншими словами, чим вищі темпи зростання ВВП України, тим більшими будуть виплати за державним боргом України.

3 вересня ВВП-варанти подорожчали до найвищого за свою історію значення.

Зазначимо, що наразі рівень зростання економіки України складає 2,5-3% щороку.

Нагадаємо, що 3 вересня Україна погасила 1,1 мільярда доларів за боргами 2015 року та позичила ще 1,9 мільярда гривень. Загалом для виплати державних боргів Мінфін накопичив 130 мільярдів гривень.

За підсумками липня 2019 року розмір державного боргу України збільшився на 2,05 мільярда доларів.

Напередодні у Рахунковій палаті підрахували, що через зміцнення курсу гривні бюджет недоотримав 9 мільярдів гривень. Водночас зміцнення гривні дозволило зекономити 11,5 мільярда гривень на обслуговування державного боргу.

Водночас протягом останніх тижнів Мінфін продовжує зменшувати обсяги випуску облігацій, запроваджуючи обмеження на продаж короткострокових облігацій. Так, на початку серпня Мінфін продав облігацій на 2,66 мільярда гривень, хоча у липні під час аукціону залучив 17,2 мільярда гривень.

Зазначимо, що 17 липня Мінфін продав облігацій на рекордну суму — 33,3 мільярда гривень. Зокрема, уряд залучив 1 мільярд доларів від продажу боргових облігацій.

Поділитись: