Світ / Європа

Естонська прокуратура затримала 10 працівників Danske Bank за відмивання 200 млрд євро

FT
Світ/Європа/Естонська прокуратура затримала 10 працівників Danske Bank за відмивання 200 млрд євро
Зберегти
Вигляд
Прокуратура Естонії затримала вже десятьох співробітників естонського відділення одного з найбільших банків Данії Danske Bank за підозрою у сприянні відмиванню понад 200 мільярдів євро.

Зокрема, прокурори підозрюють, що затримані працівники банку умисно дозволяли клієнтам здійснювати операції з відмивання коштів.

Раніше Данська прокуратура повідомила про підозру керівництву Danske Bank за участь у відмиванні близько 230 мільярдів доларів.

Крім цього, центральний офіс банку у Данії зарезервував 2,7 мільярда доларів для виплати потенційного штрафу, який влада ЄС може накласти на нього за порушення.

Нагадаємо, що Danske Bank підозрюють у тому, що через його дочірнє відділення в Естонії відмивали кошти представники Росії, України, Азербайджану та інших пост-радянських країн.

На початку розслідування проти банку, його запідозрили у відмиванні близько 13 мільярдів доларів. Після цього сума зросла до близько 28 мільярдів євро.

Водночас, у самому Danske Bank провели внутрішнє розслідування та виявили, що більша частина з операцій нерезидентів, які проводило естонське відділення Danske Bank, була підозрілою. Мова йде про щонайменше 200 мільярдів євро операцій, які проводились у банку протягом 2007-2015 років.

Через скандал з відмиванням коштів, у Єврокомісії закликали розслідувати прогалини у законодавстві щодо недопущення відмивання доходів.

Власне розслідування проти Danske Bank почали і в Міністерстві юстиції США.

Нагадаємо, що через скандал з відмиванням коштів, напередодні голова Danske Bank подав у відставку.

Також повідомлялося, що Danske Bank можуть оштрафувати на 630 мільйонів доларів, якщо доведуть його провину у причетності до відмивання коштів.

Пов`язані новини