Один з найбільших банків Данії — Danske Bank — повідомив про закриття свого естонського відділення, яке підозрюють у відмиванні близько 230 мільярдів доларів.

Про це повідомили в естонському представництві Danske Bank, передає «Интерфакс».

Рішення про закриття естонського представництва ухвалили у зв'язку з приписами Фінансової інспекції Естонії, після яких це відділення практично припинило свою діяльність.

«Зараз вся увага спрямована на те, щоб забезпечити захист клієнтів найкращим чином», — повідомили у Danske Bank.

Таким чином, Danske Bank припинить свою діяльність на території Естонії, його відділення закриють, а вивіски знімуть. Кредити корпоративних клієнтів банку з Естонії переведуть до литовського філіалу, а кредити громадян — до іншого банку.

Напередодні стало відомо, що колишній очільник естонського відділення Danske Bank вчинив самогубство.

Нагадаємо, що Danske Bank підозрюють у тому, що через його дочірнє відділення в Естонії відмивали кошти представники Росії, України, Азербайджану та інших пострадянських країн.

На початку розслідування проти банку, його запідозрили у відмиванні близько 13 мільярдів доларів. Після цього сума зросла до близько 28 мільярдів євро.

Водночас, у самому Danske Bank провели внутрішнє розслідування та виявили, що більша частина з операцій нерезидентів, які проводило естонське відділення Danske Bank, була підозрілою. Мова йде про щонайменше 200 мільярдів євро операцій, які проводились у банку протягом 2007-2015 років.

Через скандал з відмиванням коштів, у Єврокомісії закликали розслідувати прогалини у законодавстві щодо недопущення відмивання доходів.

Власне розслідування проти Danske Bank почали і в Міністерстві юстиції США.

Нагадаємо, що через скандал з відмиванням коштів, голова Danske Bank подав у відставку.

Також повідомлялося, що Danske Bank можуть оштрафувати на 630 мільйонів доларів, якщо доведуть його провину у причетності до відмивання коштів.

Поділитись: