Facebook вирішив більше не видаляти дописи про штучне походження COVID-19

Facebook вирішив більше не видаляти дописи на своїх платформах, у яких стверджується, що коронавірус має штучне походження. Відбулося це на тлі нової хвилі відповідних заяв у США.

Про це повідомили у компанії, передає ABC News.

«На тлі розслідувань про походження COVID-19 і консультацій з експертами у сфері охорони здоров'я ми більше не будемо видаляти з наших платформ твердження про те, що COVID-19 був створений людиною», — йдеться у заяві Facebook.

Там зазначають, що продовжують працювати з експертами у галузі охорони здоров'я, щоб йти в ногу з мінливим характером пандемії та оновлювати свою політику в міру появи нових фактів та тенденцій.

Поновлення дискусії

У лютому Facebook оголосив, що розширив список «помилкових заяв», які він буде видаляти зі свої платформ. До переліку додали зокрема твердження про «штучно створений» коронавірус.

Таке твердження існує від самого початку пандемії. Водночас зараз у США відновились дискусії щодо цього. Приміром, колишній головний епідеміолог країни й головний радник президента США з інфекційних захворювань Ентоні Фаучі заявив, що не переконаний у природному походженні COVID-19. Це ж допустила й керівниця Центру з контролю й профілактики захворювань Рошель Валенськи.

24 травня The Wall Street Journal повідомляло з посиланням на джерела, що ще в листопаді 2019-го троє співробітників Уханського інституту вірусології важко захворіли й були змушені звернутися по медичну допомогу, й припустило, що могло йтися про COVID-19. У Китаї такі заяви назвали «повною брехнею».

Напередодні президент США Джо Байден доручив розвідувальній спільноті підготувати протягом 90 днів звіт про походження коронавірусу.

Що кажуть у ВООЗ?

Наразі ми досі не знаємо точно, як з'явився й поширився серед людей коронавірус Sars-CoV-2. З цією метою Всесвітня організація охорони здоров'я направила дві місії до Уханю, де вірус виявили вперше: улітку 2020 року (це була підготовча місія) й у січні-лютому 2021-го.

За словами гендиректора ВООЗ Тедроса Аданома Гебреєсуса, організація поки не відкидає жодної гіпотези щодо поширення коронавірусу — тобто може йтися і про природний, і про штучний шлях його виникнення. Члени місії розповідали, що масштаби спалаху COVID-19 в Ухані, ймовірно, були більшими, а китайська сторона не завжди співпрацювала з експертами.

Водночас у звіті місії ВООЗ, оприлюдненому в березні 2021 року, найбільш імовірним називався шлях передання вірусу від тварини до людини.