Російський газовий монополіст Газпром зарезервував у своєму фінансовому плані на 2018 рік 4,74 мільярди доларів.

Російський газовий монополіст Газпром зарезервував у своєму фінансовому плані на 2018 рік 4,74 мільярди доларів.

Ця сума майже повністю відповідає зобов’язанням компанії за рішеннями Стокгольмського арбітражу, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Відповідна сума відображена в балансі компанії у статті «штрафи, пені та неустойки за порушення умов договорів».

У Газпромі вирішили зарезервувати всю суму за двома програними Нафтогазу арбітражами по контрактам на поставку та транзит газу.

Таким чином, рішення Стокгольмського арбітражу найсильнішим чином вплинуло на звітність Газпрому за 2017 рік за російськими стандартами, привівши до скорочення чистого прибутку до символічних 100 млрд рублів.

У 2016 році прибуток компанії становив 411 мільярдів рублів. Рекордний прибуток Газпром показав в 2011 році — 880 млрд рублів.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу 2,56 мільярди, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

Відповідно до рішення Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу  Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня  скоротила споживання газу на 25 мільйонів кубічних метрів або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам і ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Поділитись: