УКРАЇНА

Газпром та Нафтогаз почали переговори щодо розірвання контрактів

27 березня, 2018 15:49
УКРАЇНА/Газпром та Нафтогаз почали переговори щодо розірвання контрактів
Зберегти
Вигляд
Російський Газпром та український Нафтогаз офіційно підтвердили початок переговорів щодо розірвання контрактів на постачання та транзит газу.

Російський Газпром та український Нафтогаз офіційно підтвердили початок переговорів щодо розірвання контрактів на постачання та транзит газу.

Про це повідомив заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв, передає «Інтерфакс-Україна».

«Так, дійсно, минулого тижня відбулась зустріч Газпрому та Нафтогазу, переговорний процес в рамках процедури розірвання контрактів на постачання та транзит газу розпочався», — заявив Медведєв.

Крім цього, в Газпромі ще раз повідомили Нафтогаз, що планують оскаржити рішення Стокгольмського арбітражу по транзитному контракту. За словами представника російського газового монополіста, апеляцію у цій справі подадуть до кінця березня.

Раніше в Нафтогазі повідомляли, що не планують розривати контракти з Газпромом, а глава Газпрому Олексій Міллер оголосив, що розірвання контрактів між Газпромом та Нафтогазом триватиме 2 роки.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

За рішенням Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Пов`язані новини