УКРАЇНА

ГПУ порушила закон при оприлюдненні даних агентів НАБУ — Transparency International Ukraine

5 грудня, 2017 00:04
УКРАЇНА/ГПУ порушила закон при оприлюдненні даних агентів НАБУ — Transparency International Ukraine
Зберегти
Вигляд
Генеральна прокуратура порушила Закон України про Національне антикорупційне бюро, коли оприлюднила персональні дані агентів цього відомства у справі про корупцію в Міграційній службі

Генеральна прокуратура порушила Закон України про Національне антикорупційне бюро, коли оприлюднила персональні дані агентів цього відомства у справі про корупцію в Міграційній службі.

Про це в ефірі Громадського повідомив виконавчий директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин.

«Засвідчувати фактично персональні дані оперативно-технічних працівників  НАБУ — це порушення статті 21 Закону про НАБУ. І в цьому випадку у мене питання до НАБУ, чи вони вже подали до суду на Сарган (речницю генпрокурора Ларису Сарган – ред.), або чи планують це зробити. Бо це, здається, перше джерело було. Тут є пряме порушення закону по статті», — сказав Юрчишин.

Зазначимо, що у 21-й статті Закону України про НАБУ йдеться про те, що розголошення в ЗМІ відомостей про працівників НАБУ та членів їх сімей не допускається в інтересах їхньої особистої безпеки.

«Відомості про проходження служби працівниками Національного бюро надаються з дозволу Директора Національного бюро або його заступника», — йдеться у статті закону.

29 листопада у Держміграційній службі заявили про затримання «агента» НАБУ Титункова під час спроби передачі хабара першому заступнику голови ДМС Діні Пімаховій. Чиновниця Держміграційної служби заперечує вимагання хабара в агента НАБУ

Керівники правоохоронних органів по-різному трактують цей інцидент: в Бюро заявляють про зрив важливої антикорупційної операції, а в Генпрокуратурі вважають неприпустимим те, що детективи сплановано провокували чиновницю ДМС на отримання хабара.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що генпрокуратура прослуховувала агента НАБУ.

Директор НАБУ Артем Ситник після зустрічі з Луценком заявив, що нікого з НАБУ не затримають після операції у Міграційній службі. Водночас, повідомлялося, що із сімома співробітниками НАБУ немає зв'язку. 

Президент Порошенко назвав конфлікт навколо НАБУ «латиноамериканським карнавалом».

Луценко пізніше також заявив, що агенти Національного антикорупційного бюро під прикриттям були набрані на роботу з порушенням закону. НАБУ вважає заяви Луценка «наступом на незалежність органу».

4 грудня двох агентів НАБУ викликали на допит до прокуратури.

ЧИТАЙТЕ: За що затримали агента НАБУ під прикриттям

Більше про:
# НАБУ
# ГПУ
Пов`язані новини