УКРАЇНА

НАБУ вважає заяви Луценка «наступом на незалежність органу»

4 грудня, 2017 16:36
УКРАЇНА/НАБУ вважає заяви Луценка «наступом на незалежність органу»
Зберегти
Вигляд
Національне антикорупційне бюро вважає, що генпрокурор Юрій Луценко заявами щодо «незаконності роботи» агентів санкціонує наступ на незалежність НАБУ.

Національне антикорупційне бюро вважає, що генпрокурор Юрій Луценко заявами щодо «незаконності роботи» агентів санкціонує наступ на незалежність НАБУ.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

«Заяви Генерального прокурора України про нібито незаконність роботи окремих підрозділів Національного бюро не відповідають дійсності, а подекуди й суперечать здоровому глузду», — заявили в НАБУ.

У відомстві наголосили, що відбір штатних працівників здійснюється на конкурсній основі, однак з урахуванням вимог закону «про державну таємницю».

«Базовою засадою оперативно-розшукової діяльності є безумовна негласність заходів…співробітники можуть мати доступ до інформації, що становить державну таємницю, так само, як і співробітники підрозділів ОРД інших правоохоронних органів», — йдеться у повідомленні.

НАБУ також відзначає, що Генпрокуратура та СБУ, розголошуючи відомості про негласних співробітників НАБУ, свідомо наразили співробітників Бюро на небезпеку та зірвали декілька спецоперацій під прикриттям.

Щодо заяв Луценка про те, що агенти НАБУ використовують у роботі нелегальну техніку, відомство відповіло:

«Всі технічні засоби, які НАБУ використовує під час здійснення ОРД, придбані офіційно й перебувають на обліку, як того вимагає законодавство. Вважаємо неприпустимою ситуацію, коли Генеральний прокурор свідомо вводить суспільство в оману, повідомляючи неправдиві факти та пропонуючи «довільне» трактування законодавства».

29 листопада у Держміграційній службі заявили про затримання «агента» НАБУ Титункова під час спроби передачі хабара першому заступнику голови ДМС Діні Пімаховій. Чиновниця Держміграційної служби заперечує вимагання хабара в агента НАБУ

30 листопада в НАБУ заявили про зрив спецоперації через втручання СБУ та Генпрокуратури.

Керівники правоохоронних органів по-різному трактують цей інцидент: в Бюро заявляють про зрив важливої антикорупційної операції, а в Генпрокуратурі вважають неприпустимим те, що детективи сплановано провокували чиновницю ДМС на отримання хабара.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що генпрокуратура прослуховувала агента НАБУ.

Директор НАБУ Артем Ситник після зустрічі з Луценком заявив, що нікого з НАБУ не затримають після операції у Міграційній службі. Водночас, повідомлялося, що із сімома співробітниками НАБУ немає зв'язку. 

Президент Порошенко назвав конфлікт навколо НАБУ «латиноамериканським карнавалом».

Луценко пізніше також заявив, що агенти Національного антикорупційного бюро під прикриттям були набрані на роботу з порушенням закону.

4 грудня двох агентів НАБУ викликали на допит до прокуратури.

ЧИТАЙТЕ: За що затримали агента НАБУ під прикриттям

Більше про:
# НАБУ
# ГПУ
Пов`язані новини