Генпрокурор: Слідство у справі Савченко і Рубана завершене — ми отримали всі необхідні докази
Генеральний прокурор України Юрій Луценко підтвердив завершення слідства щодо народного депутата України Надії Савченко таколишнього керівника Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана.
Генеральний прокурор Юрій Луценко підтвердив завершення слідства щодо народної депутатки Надії Савченко та колишнього керівника Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана.
Про це генпрокурор Луценко заявив під час брифінгу щодо цієї справи.
«Під час слідства ми отримали всі необхідні докази, які підтверджують провідну версію про підготовку масштабного теракту в центрі української столиці, використовуючи зброю, надану зловмисникам Савченко і Рубану з відома російських офіцерів на посаді підполковника і полковника на території «Донецької народної республіки» після консультацій, які провела Савченко і Захарченко (ватажок «ДНР» Олександр Захарченко — ред.)», — сказав Луценко.
Генпрокурор зазначив, що нині справа перебуває на етапі ознайомлення захисту з матеріалами справи. Після завершення цієї процедури справу направлять до суду.
«Звертаючи увагу на кількість отриманих доказів, вважаю, що ще в цьому році суд повинен початися і увійти в активну фазу. Коли він може винести остаточне рішення, коментувати не буду, оскільки судовий процес є виключною компетенцією суддів, які будуть призначені», — додав він.
Перший заступник глави Служби безпеки Віталій Маліков повідомив, що триває досудове розслідування щодо ватажка т.зв. «ДНР» Олександра Захарченко та інших представників окупаційної влади РФ на Донбасі, які брали участь в підготовці терактів в Києві і яких ідентифікували співробітники СБУ.
1 серпня адвокат Рубана повідомив про завершення досудового слідства у справі депутатки Савченко та екс-переговорника Рубана.
25 липня суд залишив без змін запобіжний захід для Надії Савченко у вигляді тримання під вартою до 10 вересня.
13 липня Шевченківський районний суд міста Києва задовольнив клопотання прокурорів про продовження запобіжного заходу Савченко у вигляді тримання під вартою. Після цього депутатка оголосила голодування.
22 березня 2018-го Верховна Рада дала дозвіл на затримання й арешт Савченко, генпрокурор Луценко оголосив підозру народній депутатці.
Луценко показав у сесійній залі парламенту фільм нібито з доказами того, що Савченко причетна до схеми вивезення зброї з окупованих територій для вчинення теракту в Києві. Він також стверджує, що гроші на підготовку теракту Савченко нібито давав екс-переговорник щодо звільнення заручників Володимир Рубан.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Бабах»: у чому підозрюють Надію Савченко.
23 березня Надію Савченко взяли під варту на 2 місяці без можливості застави. Під час засідання суду Савченко заявила про початок голодування.
29 березня Апеляційний суд Києва залишив Надію Савченко під вартою, таким чином не задовольнивши скаргу її адвокатів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Термос, капці і гранати: день Надії Савченко перед арештом.
3 квітня один з адвокатів Надії Савченко Віктор Чевгуз взяв самовідвід.
11 травня стало відомо, що від Надії Савченко пішли обидва її адвокати — Олег Соловей та Дмитро Бугай.
Соловей зазначив, що причиною цьому стала, зокрема, і «некоректна поведінка і позиція сестри Савченко — Віри, яка втручається у робочі відносини захисників і підзахисної».
14 травня на черговому засіданні суду Савченко заявила про розірвання співпраці з адвокатами, «бо не може за них платити».
14 травня Шевченківський районний суд Києва розглядав продовження запобіжного заходу Надії Савченко. Однак, засідання перенесли через відмову Савченко від адвоката Олександра Шадрина.
15 травня суд залишив Савченко під вартою ще на два місяці.
19 травня стало відомо, що депутатка Савченко знову найняла адвокатів для захисту в суді. Ними стали Олександр Шадрін та Костянтин Глоба.
- Поділитися: