Світ

Глави МЗС країн G7 закликали Росію розкрити дані про речовину «Новичок»

17 квітня, 2018 09:48
Світ/Глави МЗС країн G7 закликали Росію розкрити дані про речовину «Новичок»
Зберегти
Вигляд
Міністри закордонних справ країн G7 закликали Росію розкрити Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХО) програму з виробництва нервово-паралітичної речовини «Новичок».

Міністри закордонних справ країн G7 закликали Росію розкрити Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХО) програму з виробництва нервово-паралітичної речовини «Новичок». 

Про це йдеться у спільній заяві глав МЗС усіх країн-членів G7.

Організація із заборони хімічної зброї підтвердила висновки Великої Британії щодо хімічної речовини, застосованої під час атаки у Солсбері. У відповідності зі своїми міжнародними зобов'язаннями, Росія має повністю розкрити ОЗХЗ свою програму «Новичок», — зазначається у заяві.

Країни «Великої сімки» також заявили, що погоджуються з висноваками Британії щодо відповідальності Росії за отруєння  отруєння російського екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

«Ми засуджуємо тривалу неспроможність Росії відповісти на легітимні запити уряду Об'єднаного королівства, що лише підкреслює її відповідальність. Ми закликаємо РФ негайно відповісти на всі питання, пов'язані з інцидентом у Солсбері», —  зазначили в G7.

«Ми вітаємо дії окремих держав для обмеження російської ворожої розвідувальної діяльності та підвищення нашої колективної безпеки. G7 буде уважно стежити за цією ситуацією і її наслідками», — додали глави МЗС.

Раніше Британія заявила, що Скрипаля намагались отруїти шляхом нанесення нервово-паралітичної речовини на дверні ручки його будинку.

Повідомлялось також, що Сергію Скрипалю та його доньці Юлі запропонують змінити імена та жити у США після одужання.

12 квітня Велика Британія ініціювала засідання Ради Безпеки ООН щодо отруєння Скрипаля у місті Солсбері.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Поліція Британії заявила, що Скрипаля отруїли речовиною нервово-паралітичної дії. Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.

Прем'єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, а злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новичок», розробленої в РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля

Пов`язані новини