Світ

Британія: РФ до отруєння Скрипаля вивчала застосування хімікатів на дверних ручках

13 квітня, 2018 16:51
Світ/Британія: РФ до отруєння Скрипаля вивчала застосування хімікатів на дверних ручках
Зберегти
Вигляд
Силові відомства Великої Британії мають інформацію про те, що російська розвідка цікавилась сім'єю Сергія Скрипаля щонайменше з 2013 року.

Силові відомства Великої Британії мають інформацію про те, що російська розвідка цікавилась сім'єю Сергія Скрипаля щонайменше з 2013 року.

Про це йдеться у листі радника з національної безпеки Британії Марка Сідвілла, адресованого генсеку НАТО Єнсу Столтенбергу, передає The Guardian.

Зміст лист Сідвілла генсеку НАТО став відомий 13 квітня, у п'ятницю.

За даними Британії, у 2013 році фахівці ГРУ Росії намагалися отримати доступ до електронної пошти доньки Скрипаля — Юлії.

У листі стверджується, що Росія у 2000-і роки вивчала різні способи застосування хімічної зброї, зокрема,  можливість нанесення речовин на дверні ручки.

«Протягом 2000-х років Росія почала реалізацію програми перевірки способів доставки хімічних речовин ... Ця програма включала вивчення методів доставки речовин нервово-паралітичної дії, у тому числі шляхом нанесення на дверні ручки», — йдеться у повідомленні.

Саме так, за повідомленням британської поліції, були отруєні Сергій і Юлія Скрипалі.

У своєму листі Седвілл також сказав, що нервово-паралітична речовина «Новичок» була розроблена на російському дослідницькому об'єкті у місті Шихан в рамках наступальної програми хімічної зброї з кодовою назвою Foliant.

Раніше міжнародні експерти Організації із заборони хімічної зброї підтвердили, що Скрипаля та його доньку отруїли нервово-паралітичною речовиною.

12 квітня Велика Британія ініціювала засідання Ради Безпеки ООН щодо отруєння Скрипаля у місті Солсбері.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Поліція Британії заявила, що Скрипаля отруїли речовиною нервово-паралітичної дії. Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.

Прем'єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, а злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новичок», розробленої в РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля

Пов`язані новини