Український лікар Василь Притула, який лікує українського політв'язня Павла Гриба з дитинства, проаналізував результати обстеження Павла в Росії та надав висновок щодо стану його здоров'я. Про це Громадському повідомив батько політв'язня Ігор Гриб.

Відтак лікар зазначив, що в Павла прогресує портальна гіпертензія (підвищення тиску ворітної вени), з'явився цироз печінки та знизилася функція згортання крові.

Окрім цього, у політв'язня можливе загострення виразки дванадцятипалої кишки або виразки шлунку.

«Враховуючи умови утримання в СІЗО, такий стан загрожує кровотечею як з варикозно-розширених вен стравоходу, так і з язв шлунка чи дванадцятипалої кишки, що критично небезпечно для його здоров'я», — вказав у висновку лікар.

Висновок українського лікаря за результатами обстеження в Росії
Фото:

Ігор Гриб/Facebook

Європейський суд з прав людини закликав Росію надати медичні документи щодо поточного стану здоров'я українського політв'язня Павла Гриба, стан здоров'я якого значно погіршився останнім часом.

Його адвокатка Марина Дубровіна заявила, що Павла Гриба треба обстежувати та визначати, чи може він перебувати далі у СІЗО, чи його необхідно госпіталізувати на стаціонар.

12 грудня українському політв'язню Павлу Грибу стало зле на судовому засіданні в Північно-Кавказькому окружному військовому суді 12 грудня. Засідання не відбулося.

На попередньому засіданні 6 грудня троє російських силовиків на судовому засіданні 6 грудня заявили, що затримали українського політв'язня Павла Гриба в російському місті Ярцево. Павло разом з адвокаткою заперечує та каже, що його затримали в Білорусі, а потім вивезли до Росії.

Двоє свідків у справі українського політв’язня Павла Гриба не змогли пояснити розбіжності у своїх свідченнях на стадії слідства та під час судового засідання.

Раніще на суді у справі Гриба свідок з боку обвинувачення частково відмовилася від своїх попередніх слів та дала свідчення на користь українця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом

23 липня у Північно-Кавказькому окружному суді Ростова зачитали обвинувальний акт українському 20-річному політв’язню Павлу Грибу. 

Гриб на суді в Ростові передав українцям, аби не забували про незаконно засуджених в Росії громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ніякої школи він підривати не хотів» — інтерв'ю з мамою Павла Гриба

Поділитись: