Служба безпеки України 13 червня затримала громадянина України — «громадянина Т.» — який, за даними відомства, керував групою осіб, що готувала замах на російського журналіста Аркадія Бабченка.

Служба безпеки України 13 червня затримала громадянина України — «громадянина Т.» — який, за даними відомства, керував групою осіб, що готувала замах на російського журналіста Аркадія Бабченка.

Про це під час брифінгу повідомив заступник начальника головного слідчого управління СБУ Богдан Тиводар.

За його словами, «громадянина Т.» затримали за місцем проживання, під час обшуку правоохоронці вилучили у нього вогнепальну зброю та набої до неї.

«На даний час є достатні підстави, щоби підозрювати «громадянина Т.» у причетності до готування терористичних актів», — сказав Тиводар.

За інформацією СБУ, ця особа керувала групою з трьох громадян України, які пройшли «інструктаж та навчання» у російському Ростові-на-Дону з метою вчинення терактів на території України.

«Даний інструктаж та навчання, як вбачається з матеріалів кримінальної справи, здійснювався представниками спеціальних служб РФ», — наголосив Тиводар.

Також він додав, що «фінансування та логістику» цієї групи з Росії до України здійснив громадянин України Борис Герман, якого СБУ називає організатором замаху на Бабченка.

Зазначається, що Герман діяв за вказівкою громадянина України В’ячеслава Пивоварника, який також є підозрюваним у цій справі. 

СБУ заочно оголосила йому про підозру в організації теракту щодо журналіста Бабченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Організатор та «виконавець» у справі Бабченка: хто вони?

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху. Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

Також суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. Суд взяв під варту на 2 місяці Германа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа

31 травня волонтер, учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка.

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

Порошенко знав про підготовку спецоперації щодо журналіста Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Додамо, що головреда видання Ігора Гужву підозрюють у хабарництві, він виїхав з України.

5 червня СБУ відкрила кримінальне провадження через розголошення «списку 47». В СБУ зазначили, що «відповідні дані будь-кому, у тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Поділитись: