Служба безпеки України заочно оголосила про підозру в організації теракту щодо журналіста Аркадія Бабченка, а також інших імовірних вбивств журналістів та громадських діячів,  громадянину України В'ячеславу Пивоварнику.

Служба безпеки України заочно оголосила про підозру в організації теракту щодо російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка та інших імовірних вбивств журналістів та громадських діячів у Києві. У справі підозрюється громадянин України В'ячеслав Пивоварник.

Про це на брифінгу в п'ятницю повідомив заступник начальника головного слідчого управління СБУ, Богдан Тиводар.

Раніше організатор «вбивства» Бабченка Борис Герман назвав людину, яка у фонді Путіна відповідає за теракти в Україні. Це чоловік з іменем В'ячеслав Пивоварник.

Громадському з власних джерел відомо, що В'ячеслав Пивоварник найімовірніше проживає зараз в Санкт-Петербурзі. За словами Богдана Тиводара, його точне місцезнаходження встановлює слідство

Сам же Герман називав себе агентом української контррозвідки, чиїм завданням було викриття Пивоварника. В СБУ та ГПУ досі не підтверджують інформацію про те, чи був Герман агентом спецслужб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Організатор та «виконавець» у справі Бабченка: хто вони?

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху. Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

Також суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. Суд взяв під варту на 2 місяці Германа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа

31 травня волонтер, учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка.

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

Порошенко знав про підготовку спецоперації щодо журналіста Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Додамо, що головреда видання Ігора Гужву підозрюють у хабарництві, він виїхав з України.

5 червня СБУ відкрила кримінальне провадження через розголошення «списку 47». В СБУ зазначили, що «відповідні дані будь-кому, у тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Поділитись: