Кількамісячна пауза у співпраці з МВФ не несе ризиків фінансовій стабільності України — Нацбанк
Перерва у співпраці між Україною та Міжнародним валютним фондом, яка виникла у зв'язку з достроковими виборами до парламенту та пов'язаним з ними переформатуванням уряду, не нестиме ризиків фінансовій стабільності, у разі, якщо восени співпраця з МВФ відновиться.
Про це йдеться у Звіті про фінансову стабільність за червень 2019 року, опублікованому на сайті Нацбанку.
«Кількамісячна пауза у виконанні програми фонду некритична для фінансової стабільності. Водночас на початку осені, після парламентських виборів і формування нового уряду, продовження співпраці з МВФ стане ключовим», — повідомляють у Нацбанку.
Там зазначають на необхідності укладання нової довгострокової програми співпраці з Україною ще до завершення чинної програми stand-by. Відновлення співпраці з МВФ у нацбанку вважають ключовим, зважаючи на те, що до кінця 2021 року Україні потрібно буде сплатити близько 20 мільярдів доларів за валютними боргами.
Напередодні у МВФ повідомили, що планують відновити переговори про нову програму з Україною після завершення парламентських виборів.
Раніше заступник голови Адміністрації президента Юрій Гончарук в інтерв'ю «НВ Бізнес» повідомляв про можливе проведення переговорів з МВФ про нову програму співпраці на 3-4 роки вже до кінця 2019 року.
Зазначимо, що чинна програма співпраці України з МВФ, stand-by, розрахована на 14 місяців. Загалом в межах програми планувалося отримання трьох траншів кредиту на загальну суму 3,9 мільярда доларів. Перший транш програми надійшов Україні одразу після її підписання. Другий мав надійти у травні 2019 року.
Раніше заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова заявила, що за оптимістичним сценарієм, до кінця 2019 року Україна може отримати лише один з двох запланованих траншівМВФ.
Також Рожкова заявили, що співпраця з МВФ наразі залежить від майбутнього судових позовів колишніх власників ПриватБанку щодо його націоналізації.
18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів. Перший транш МВФ у межах нової кредитної програми, перерахували Україні 21 грудня 2018 року. Його зарахували до міжнародних резервів України. Всього протягом 2019 року Україна має отримати ще 2 транші МВФ.
Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.
- Поділитися: