Життя / Соціальний захист

Київ не платитиме Нафтогазу близько 2 млрд грн штрафів і пені — заступник міськголови

Українська правда
Життя/Соціальний захист/Київ не платитиме Нафтогазу близько 2 млрд грн штрафів і пені — заступник міськголови
Зберегти
Вигляд
В укладеній між Нафтогазом та Київською владою мировій угоді йдеться про те, що київське комунальне підприємство Київтеплоенерго не стане правонаступником боргів «Київенерго», джерелом яких є штрафи та пеня.

Про це повідомив перший заступник міського голови Києва Петро Пантелеєв у інтерв’ю виданню «Українська правда».

«Мирова угода передбачає, що Київтеплоенерго стає правонаступником лише тих боргових зобов’язань, які мають джерела для компенсації. Це 2,3 мільярда гривень, що майже удвічі менше, ніж сума, про яку йшла мова у травні цього року», — повідомив Пантелеєв.

За його словами, через тривалу відсутність гарячого водопостачання, у тепломережах столиці збільшився рівень корозії. Зокрема, це може стати причиною збільшення кількості аварій при запуску гарячої води у Києві.

Нагадаємо, що 9 жовтня Нафтогаз та Київ уклали мирову угоду, яка необхідна для відновлення гарячого водопостачання у столиці.

За даними Нафтогазу, Господарський суд ще має затвердити дану угоду.

Зазначається, що протягом 5 днів після підписання угоди, Нафтогаз має укласти угоду з Києвом щодо постачання газу, після чого відбудеться відновлення гарячого водопостачання.

За інформацією журналістів «Наші гроші», за результатами розірвання договору з компанією Ріната Ахметова «Київенерго», міська влада столиці має компенсувати близько 900 мільйонів гривень інвестиційних вкладень у тепломережу.

Нагадаємо, що на засіданні уряду, 29 серпня, Володимир Гройсман доручив Мінфіну почати оформлення субвенції у розмірі 729 мільйонів гривень, яка дозволить Києву укласти з Нафтогазом договір про постачання газу. 8 жовтня повідомили, що Мінфін завершив переказ коштів Києву.

У міській владі Києва раніше повідомляли, що гаряче водопостачання в столиці відновиться після 10 жовтня.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що гаряча вода у столиці має з’явитись до 7 жовтня.

2 жовтня стало відомо, що київське комунальне підприємство, яке має здійснювати постачання гарячої води мешканцям столиці, закупило у свого попередника, компанії Ріната Ахметова «Київенерго» майна на 269 мільйонів гривень.

11 вересня Київрада ухвалила остаточне рішення про успадкування боргів «Київенерго» за газ перед Нафтогазом.

Раніше у Київраді ухвалили рішення про створення комунального підприємства Київтеплоенерго, яке взяло на баланс тепломережі від ПАТ «Київенерго», включаючи котельні та ТЕЦ.

Водночас, у новоствореному комунальному підприємстві відмовлялися ставати правонаступниками боргів «Київенерго», через що у Нафтогазі відмовляються постачати газ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому в Києві немає гарячої води, або що не можуть поділити київська влада і Нафтогаз

Пов`язані новини