Життя

Команда ПриватБанку не виключає позову проти Коломойського в США — розслідування

Новое время
Життя/Команда ПриватБанку не виключає позову проти Коломойського в США — розслідування
Зберегти
Вигляд
Команда націоналізованого ПриватБанку не виключає, що може судитися з Ігорем Коломойським щодо збитків, завданих колишніми власниками фінустанові, в американській юрисдикції.

Про це повідомляють джерела «Новое время» в юридичній команді ПриватБанку, йдеться в статті журналу.

В матеріалі йдеться, що Коломойський та його партнери по компанії Optima Management володіють офісами та готелем у Клівленді, штаті Огайо. Загальна вартість таких активів може сягати близько 250 мільйонів доларів (близько 7 мільярдів гривень).

Це може дати юридичні підстави судитися з Коломойським, колишнім співвласником ПриватБанку, не лише у британській, а й в американській юрисдикції.

Окрім цього, Федеральна служба безпеки США розпочала власне розслідування про походження статків Коломойського.Зокрема, це розслідування, та також можливість екстрадиції Коломойського до США, стала однією з причин переїзду Коломойського зі Швейцарії до Ізраїлю.

Американські активи Коломойського могли б конфіскувати на користь України в рамках справи про виведення грошей з ПриватБанку, припустив у коментар виданню НВ Андрій Потьомкін, начальник юридичного управління АРМА, держагентства з пошуку активів, нажитих злочинним шляхом.

«Україна має право на майно злочинного походження, яке належить українському громадянину, навіть якщо це США», — пояснив Потьомкін.

В результаті переговорного процесу, додає він, активи розподіляються: якась частка дістається США, якась — Україні. Вони можуть бути поділені навпіл або в інших пропорціях.

Нагадаємо, у грудні 2018 року ПриватБанк подав апеляцію на рішення Високого суду Лондона щодо справи проти колишніх власників фінустанови Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Тоді суд вирішив, до ця справа не є у їх юрисдикції.

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом. 

Раніше юристи Коломойського повідомили, що Високий суд Лондона зняв арешт з його активів і з активів Боголюбова.

У ПриватБанку повідомили, що оскаржуватимуть це рішення і наразі арешт на активи Коломойського та Боголюбова залишається чинним.

Крім цього, на колишніх власників ПриватБанку до швейцарського суду подав Національний банк України. Він вимагає від Коломойського та Боголюбова відшкодувати 6,64 мільярда гривень.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таксист, працівник заправки та 28 підприємств: як Коломойський вивів гроші з ПриватБанку

20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $ 2,5 млрд.

Арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже два мільярди доларів. У результаті цього кошти були перераховані компаніям, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нафтовий тиск: як Коломойський втрачає вплив в енергетиці

Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ програв Коломойському позов щодо конфіскації «Буковелю»

Пов`язані новини