Командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко оцінив обстановку біля Керченської протоки як «складну й напружену», але запевнив, що на українських бронекатерах панує бойова готовність. Про це Воронченко заявив в Одесі, передає «Радіо Свобода».

«Наші екіпажі бронекатерів знаходяться в бойовій готовності і готові до можливої висадки (російського – ред.) десанту», — заявив Воронченко.

Коментуючи ситуацію, в якій опинилися українські судна перед Керченською протокою, Воронченко зазначив, що зараз важко спрогнозувати, скільки часу суднам доведеться чекати.

Він також спростував заяви Росії про те, що в протоці нібито сіло на мілину судно.

«Вони діють так, як діяли в 2014 році в бухті Донузлав у Криму, коли топили свої російські кораблі, і наші кораблі не могли пройти. Станом на зараз ні з правого, ні з лівого боку ми пройти не можемо», — пояснив адмірал.

За його даними, наразі в районі Керченського мосту перебувають 8кораблів Росії — 2 судна Чорноморського флоту і 6 катерів прикордонної служби ФСБ.

Крім того, як повідомило з посиланням на свої джерела російське агентство «Интерфакс», акваторію моря і протоки патрулюють декілька російських винищувачів Су-25.

Раніше також повідомлялось, що Росія підняла два ударні вертольоти Ка-52 у районі Керченської протоки.

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово йшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Росія не пускає українські військові катери в Азовське море: детально про провокацію у Керченській протоці

23 вересня 2018 року два кораблі ВМС України — пошуково-рятувальне судно A500 «Донбас» та морський буксир A830 «Корець» — пройшли Керченську протоку і увійшли до акваторії Азовського моря. Ці судна використають для формування бази ВМС у Бердянську. Тоді російські кораблі почали супроводжувати українські судна, які увійшли до так званої «виняткової економічної зони РФ» біля анексованого Криму.

Уряд України анонсував створення військової бази Військово-морських сил України на Азовському морі через дії Росії у регіоні.

Зазначимо, наприкінці липня Росія збільшила свою активність в Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загострення в Азовському морі

Поділитись: