УКРАЇНА

Київ готовий помилувати двох росіян в обмін на утримуваних на Донбасі українських військових — Геращенко

22 серпня, 2018 17:01
УКРАЇНА/Київ готовий помилувати двох росіян в обмін на утримуваних на Донбасі українських військових — Геращенко
Зберегти
Вигляд
Україна готова помилувати двох росіян, які мають проблеми зі здоров’ям, та передати їх російському консулу в обмін на утримуваних на Донбасі українських військових.

Україна готова помилувати двох росіян, які мають проблеми зі здоров’ям, та передати їх російському консулу в обмін на утримуваних на Донбасі українських військових.

Про це повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко.

Таку пропозицію вона висловила під час другого дня засідань ТКГ у Мінську. Помилування двох росіян з боку України вона назвала «виключенням».

Росіян пропонують передати російському консулу в присутності представників Організації з безпеки і співробітництва в Європі та Червоного Хреста. Умовою помилування є одночасна передача Україні її військових з окупованого Донбасу.

«Українська сторона шукає всі можливі шляхи для розблокування процесу звільнення заручників з РФ і з окупованих територій», — написала Геращенко у Facebook.

16 серпня четверо громадян Росії, які утримуються в українських в'язницях, написали звернення до президента Росії Володимира Путіна з проханням обміняти їх на українських політв’язнів. Загалом про обмін Путіна попросили 22 росіянини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 22 «друга» Путіна: кого може помилувати Порошенко заради звільнення Сенцова

Нагадаємо, перша віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що президент України Петро Порошенко готовий помилувати засуджених в Україні росіян для звільнення українських політв’язнів.

Напередодні Геращенко повідомляла, що російська влада відмовляється обговорювати звільнення українських політв’язнів, зокрема в Тристоронній контактній групі в Мінську.

15 серпня російський військовослужбовець Віктор Агєєв, якого в Україні засудили до 10 років позбавлення волі, звернувся до президента РФ з проханням обміняти їх на одного з українських політв’язнів. 

14 серпня два громадяни Росії, які утримуються в Лук’янівському СІЗО Києва, написали заяву до президента Володимира Путіна з проханням обміняти їх на одного з українських політв’язнів.

Геращенко вважає, що міжнародна спільнота недостатньо жорстко реагує на дії Росії стосовно українських політв’язнів.

25 липня Росія у Тристоронній контактній групі в Мінську вкотре не відреагувала на пропозицію України обміняти 36 росіян на українських політв’язнів.

Раніше Геращенко назвала 23 росіян, яких Україна готова обміняти на політв’язнів Кремля. Пізніше вона заявила, що Україна готова передати Росії ще 13 засуджених осіб з подвійним громадянством, крім 23 узгоджених раніше, задля звільнення українських політв’язнів. Таким чином Київ готовий віддати Росії 36 осіб в обмін на 23 українці. У списку, кого Україна очікує обміняти, є режисер Олег Сенцов.

У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.

Ще у квітні 2018 Геращенко заявляла, що Москва затягує процес звільнення українців з російських тюрем.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини