У Київенерго запевняють, що тимчасові обмеження не вплинуть на температурний режим теплоносія і гарячої води.

На ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 компанії Київенерго запровадили режим економії газу шляхом часткового заміщення природного газу на резервне паливо – мазут.

Такі заходи пов'язані з тимчасовими обмеженнями споживання газу до 6 березня 2018 року, які введені по всій Україні за розпорядженням Міністерства енергетики та вугільної промисловості, повідомляє прес-служба Київенерго. 

Щодоби на двох теплоелектроцентралях Києва, які забезпечують теплом 65,7% столичних споживачів, планується використовувати близько 2 тисяч тон мазуту. Таким чином, добові витрати газу зменшаться з 7 мільйонів кубів до 4,3 мільйона.

Економія газу при цьому складе 10,9 мільйонів кубів протягом 4-х діб.

У Київенерго запевняють, що тимчасові обмеження не вплинуть на температурний режим теплоносія і гарячої води.

«Режим економії газу та часткового переведення ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 на мазут буде скасовано після рішення Міністерства енергетики та вугільної промисловості», — ідеться у повідомленні. 

2 березня в Україні запровадили тимчасове обмеження на споживання газу для компаній. Міненерговугілля очікує відновлення планового газопостачання після 5-6 березня. В університеті Шевченка призупинили навчання до 11 березня. Також з метою економії газу рекомендували призупинити роботу дитячим садкам, школам і вишам. 

Раніше стало відомо, що Газпром має намір розірвати контракти з Нафтогазом на транзит газу. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Напередодні, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США.  Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Після цього Газпром повернув Нафтогазу предплату за газ і відмовився постачати його з 1 березня.

Нафтогаз з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

/Каріна Керич

Поділитись: