Світ

Лідер протестів у Вірменії Пашинян закликав прихильників тимчасово припинити акції

30 квітня, 2018 13:11
Світ/Лідер протестів у Вірменії Пашинян закликав прихильників тимчасово припинити акції
Зберегти
Вигляд
У Вірменії протестувальники тимчасово припинять акції через заплановані на 30 квітня переговори з усіма парламентськими фракціями.

У Вірменії протестувальники тимчасово припинять акції через заплановані на 30 квітня переговори з усіма парламентськими фракціями.

Про це на мітингу 29 квітня заявив лідер протестів у Вірменії Нікол Пашинян, передає «Кавказский узел».

Напередодні, 29 квітня у Єревані відбувся мітинг, який, за даними організаторів, зібрав кілька десятків тисяч людей.

Пашинян закликав своїх прихильників не втрачати пильність. «Ми повинні бути більш дисциплінованими. Перемогу, яка наближається, не повинен затьмарити навіть найменший інцидент», — заявив він.

Пашинян також наголосив, що 30 квітня тимчасово припиняються акції непокори через зустрічі з депутатами парламентських фракцій, в тому числі Республіканської партії, на яких планується обговорити майбутнє голосування по його кандидатурі.

«О 17:00 (16:00 за Києвом, — ред.) з площі Гарегіна Нжде стартує хода до площі Республіки, де в ході мітингу я представлю підсумки переговорів, і ми визначимося з нашими подальшими кроками», — заявив Пашинян.

Нагадаємо, 26 квітня опозиційна парламентська фракція «Елк» висунула на посаду прем’єр-міністра Вірменії кандидатуру свого голови Нікола Пашиняна. 30 квітня Пашинян був офіційно затверджений в якості претендента на пост прем'єра.

25 квітня лідер партії «Громадянський договір», який очолив протестний рух у Вірменії, Нікол Пашинян закликав продовжити акції протестів, щоб «завершити мирну оксамитову революцію». Після заклику у Вірменії відновилися протести.

23 квітня після 10 днів протестів екс-президент Вірменії, прем'єр-міністр Серж Саргсян заявив про відставку. Того ж дня президент Вірменії Армен Саркісян підписав указ про відставку уряду країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Протести у Вірменії: крок проти несправедливості (СПЕЦРЕПОРТАЖ)

Протестувальники 20 квітня почали блокувати дороги в столиці країни. Люди виступили проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який був президентом країни 10 років. На нову посаду його нещодавно затвердив парламент.

За новою конституцією, в президента дуже обмежені повноваження, натомість основна влада належить саме прем'єру. Ці зміни ініціював сам Саргсян, хоча й переконував, що більше не має владних амбіцій. Таким чином, він по суті мав залишитися при владі ще й на третій термін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Від президента до прем'єра: п'ять фактів про рокіровку нового прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна

23 квітня до опозиціонерів, які вимагають у Єревані відставки прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, долучилися військовослужбовці.  Міноборони Вірменії пообіцяло покарати військових за участь у протестах.

Лідера протестів Нікола Пашиняна затримали, та згодом  відпустили.     

Опозиціонери хотіли зробити безстроковими акції протестів у Єревані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Протести в Єревані: обличчя змін (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Пов`язані новини