Керівники правоохоронних органів, які заявляли, що розслідування вбивства журналіста «Української правди» Павла Шеремета для них є справою честі, та нічого не зробили за три роки, мають понести політичну відповідальність.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявила головна редакторка УП Севгіль Мусаєва.

«Я думаю, що цілком логічно, що має бути політична відповідальність для керівників правоохоронних органів. У нас зараз відбудуться парламентські вибори і я дуже сподіваюсь, що новий парламент звільнить керівників правоохоронних органів. Я маю на увазі міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, генерального прокурора Юрія Луценка, а також голову національної поліції Сергія Князєва», — заявила Мусаєва. 

Вона також висловила сподівання, що для нового президента України Володимира Зеленського, який згадував справу Шеремета під час дебатів, це розслідування стане «справою честі, але справжньої честі».

«Ми йому пропонуємо дві речі: по-перше, заслухати звіт правоохоронців, і зробити його публічним, стосовно того, що було зроблено за ці три роки і друге — це оновити склад робочої групи

Раніше повідомлялось, що у справі вбивства Шеремета слідчі Нацполіції днями допитали колишнього генпрокурора Віктора Шокіна.

Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. 

Убивство журналіста Павла Шеремета, розслідування якого високопосадовці публічно називали «справою честі», досі залишається нерозкритим. У Генпрокуратурі повідомили, що відпрацьовують 4 версії щодо вбивства Павла Шеремета.

З моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.

Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, наразі у справі про вбивство Шеремета немає жодного офіційного підозрюваного. У МВС заявляють, що розслідування справи ускладнює російське громадянство Шеремета.

10 травня 2017-го журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. У ньому йдеться про те, що співробітник СБУ Ігор Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

Співзасновник міжнародного проекту розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP Дрю Салліван вважає, що українська влада свідомо не розслідує вбивство журналіста

Поділитись: