Меркель відмовила США у здійсненні маневрів у Керченській протоці — Bloomberg

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель не пристала на пропозицію США щодо проведення маневрів у Керченській протоці, пише Bloomberg із посиланням на власні джерела.

На засіданні під час Мюнхенської конференції з безпеки, яка відбулася 16 лютого, віце-президент США Майк Пенс закликав Меркель відправити німецькі військові кораблі пройти по протоці, щоб показати Володимиру Путіну, що Захід не поступиться своїм доступ до тих вод.

Меркель відмовила, посилаючись на застереження з боку Петра Порошенка. Речник канцлерки утримався від коментарів щодо цієї ситуації.

Джерела також стверджують, що Меркель хотіла відправити конвой в одноразовий захід, попередньо узгодивши дії із Францією. Порошенко сказав, що такого маневру недостатньо, аби протока була відкрита постійно.

Французька сторона також не пристала на заклик США, назвавши маневр зайвою провокацією.

19 лютого судна Другої постійної протимінної групи НАТО увійшли в акваторію Чорного моря.

Після агресії Росії в Керченській протоці та захоплення нею українських кораблів, президент Петро Порошенко закликав НАТО направити кораблі в Азовське море. НАТО збільшило свою присутність у Чорному морі.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Слава Україні»: як у Москві судили українських моряків

/Софія Бровченко