Мінекономіки назвало цілі, які планує досягти в межах програми дій уряду

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства назвало ключові цілі, які планує досягти в межах затвердженої парламентом програми дій уряду на наступні 5 років.

Ці цілі опублікували на сайті міністерства.

Зокрема, у Мінекономіки планують:

  • скоротити середні терміни пошуку нової роботи в Україні з 3,6 місяця до 2 місяців;
  • знизити рівень безробіття до 5% (з 9,6% нині);
  • підвищити рівень зайнятості працеспроможного населення з 66% нині до 70%;
  • збільшити обсяги експорту товарів з України у 2 рази;
  • підвищити рівень сплати роялті у 1,5-2 рази;
  • зменшити частку держави в економіці до 5% та підвищити прибутковість державних компаній;
  • зменшити кількість харчових отруєнь та шкоди від неякісних товарів;
  • зменшити витрати від обмежень прав власності на 60% (зокрема обмежень прав власності на землю).

«Ми плануємо структурно та послідовно змінити все, що обмежує права та можливості українців. Захист права власності, збільшення доходів українських родин, розвиток ринку праці та людського капіталу — є нашими першочерговим та стратегічними завданнями», — повідомив міністр розвитку економіки Тимофій Милованов.

4 жовтня Рада затвердила програму дій уряду. За це рішення проголосувало 236 депутатів.

Зазначимо, що програма дій уряду враховує низку реформ, які мають суттєво вплинути на показники бюджету у 2020 році. Саме тому, під час презентації законопроєкту про державний бюджет на 2020 рік до першого читання прем'єр-міністр Олексій Гончарук зазначав, що показники, закладені у законопроєкті, суттєво зміняться до другого читання.

Крім цього, програма дій уряду може стати основою нової кредитної програми, яку Україна укладе з Міжнародним валютним фондом. Це означає, що реформи, які уряд закладе у цю програму, стануть передумовами для отримання траншів програми.

Також програмою дій уряду передбачено, що за 5 років іноземні інвестиції в економіку України мають скласти 50 мільярдів доларів, частка держави на банківському ринку знизиться до 20%, кредитний рейтинг України підвищиться до рівня «А», частка лоукостерів на авіаринку зросте вдвічі тощо. Також програмою передбачено запровадження нового податку — акцизу на товари, при виготовленні яких забруднюється довкілля.