Під час газових переговорів, які відбулися між президентами України та Росії під час зустрічі у Парижі, російська сторона погодилась на підписання більш довгострокового контракту на транзит свого газу через Україну, ніж вона погоджувалась раніше.

Про це повідомив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель в ефірі програми «Право на владу» на «1+1».

«Спочатку, був 1 рік, зараз 3 роки. Зараз потенційно дивляться вже на більші строки», — повідомив Оржель, обговорюючи строки майбутнього контракту на транзит газу через України до Європи.

Він зазначив, що Росія зацікавлена у тому, аби підписати нову угоду на транзит свого газу через Україну, адже вона має певні зобов'язання перед європейськими споживачами. Тому, за словами Оржеля, якщо припинення транзиту і відбудеться, то воно буде нетривалим.

«Вакууму (в українській ГТС з 1 січня 2020 року — ред.) довгого не буде», — додав міністр енергетики.

Зазначимо, що президент України Володимир Зеленський за підсумками газових переговорів з Путіним повідомив, що новий контракт про транзит газу буде не на один рік, як того раніше вимагала Росія.

Напередодні опублікували дослідження, у якому підрахували, що втрати Росії внаслідок припинення транзиту газу через Україну, будуть у 7 разів більшими, ніж втрати України.

За словами виконавчого директора Нафтогазу Юрія Вітренка, який був присутній під час обговорення газового питання між Зеленським та Путіним, на цих переговорах сторони домовилися продовжувати домовлятися.

Напередодні міністр енергетики України Олексій Оржель зазначив, що Україна та Росія невдовзі можуть розпочати обговорювати деталі нової угоди про транзит газу, зокрема її термін, обсяги транзиту та тарифи на транзит.

Водночас українська сторона зазначає, що відновлення прямого постачання напряму залежить від погашення Газпромом своєї заборгованості за рішеннями Стокгольмського арбітражу на 3 мільярди доларів.

Новий раунд переговорів мав відбутися 5 грудня, однак цієї зустрічі не сталося13 грудня спливає останній термін, коли Україна та Росія можуть укласти довгостроковий контракт на транзит газу до Європи через українську ГТС, який діятиме з 1 січня 2020 року.

Зазначимо, що наразі між Україною та Росією тривають переговори про укладання нового договору на транзит газу через те, що чинний 10-річний договір, спливає 31 грудня 2019 року. Щороку транзит російського газу до Європи приносить Україні 3 мільярди доларів доходів — це більше, ніж витрати держави на імпорт газу.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile