УКРАЇНА

Мінфін підвищив ставки за державними позиками

2 жовтня, 2018 19:22
УКРАЇНА/Мінфін підвищив ставки за державними позиками
Зберегти
Вигляд
Міністерство фінансів України підвищило відсоткові ставки за облігаціями внутрішньої державної позики до 7% у доларі та до 19% у гривні.

Міністерство фінансів України підвищило відсоткові ставки за облігаціями внутрішньої державної позики до 7% у доларі та до 19% у гривні.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на результати аукціону з продажу державних цінних паперів 2 жовтня.

Раніше у Мінфіні відмовлялись продавати державні доларові боргові облігації за ставкою 5,95%, вважаючи її занадто високою.

Як зазначається, 2 жовтня міністерство випустило облігацій на 67 мільйонів доларів під 7% річних та 834 мільйони гривень під 19% річних.

Зазначимо, що наразі Україні досить складно залучати запозичення через низький рівень зацікавленості з боку інвесторів до облігацій країн, що розвиваються.

Крім цього, більшість інвесторів невпевнені у стабільності української економіки через відсутність остаточного рішення Міжнародного валютного фонду про продовження співпраці з Україною.

Наприкінці серпня, через відсутність фінансуванні від Міжнародного валютного фонду, Україна запозичила на зовнішньому ринку 725 мільйонів доларів під 9,1% річних, що є значно вищою ставкою, ніж за кредитами МВФ а також борговими цінними паперами, які Україна випускала у попередні роки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Зазначимо, що 28 вересня, на засіданні уряду ухвалили рішення про продовження спеціальних зобов’язань Нафтогазу щодо продажу газу населенню за низькими цінами до 18 жовтня.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Зазначимо, що напередодні видання «Економічна правда» повідомило, що український уряд намагається достроково припинити програму співпраці з МВФ та розпочати нову — короткострокову та з меншими обсягами фінансування.

Нагадаємо, що за результатами перебування місії МВФ в Україні домовленості про виділення коштів фонду ані у рамках старої, ані у рамках нової програми досягнуто не було.

Раніше очільник Нафтогазу Андрій Коболєв повідомляв, що уряд та МВФ домовились про поступове підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня. Саме це питання є ключовою умовою надання фондом коштів Україні. В той же час, у Мінсоцполітики не виключили відмову від підвищення цін на газ через те, що МВФ так і не видав траншу Україні.

Нагадаємо, що 5 транш у програмі EFF розміром майже 2 мільярди доларів необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Раніше уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення до жовтня 2018 року. При цьому, уже дав доручення Мінфіну розпочати технічну підготовку до отримання траншу МВФ.

Пов`язані новини