Мін’юст США порушив справу через розслідування втручання РФ у вибори — NYT
Міністерство юстиції Сполучених Штатів Америки почало кримінальне розслідування щодо «витоків» розслідування російського втручання в президентські вибори у США 2016 року.
Про це повідомляє видання New York Times.
Поки невідомо, який потенційний злочин розслідується, втім мета такого розслідування — з’ясувати, що стало підставою для роботи комісії спецпрокурора Роберта Мюллера.
Голови юридичного і розвідувального комітетів Палати представників США Джерольд Надлер та Адам Шифф напередодні виступили із критикою щодо справи проти Мюллера і його роботи із розслідування російського втручання в американські вибори. Вони заявили, що генпрокурор Вільям Барр перетворив своє відомство у «засіб політичної помсти президента Трампа».
«Якщо Міністерство юстиції може бути використане в якості інструмента політичної помсти чи для того, щоб допомогти президентові у просуванні на наступних виборах, то верховенству права буде завдано нової і непоправної шкоди», — йдеться в спільній заяві Надлера і Шиффа.
Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату.
Згодом повідомлялося, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.
Після тривалого розслідування Мюллер довів, що Росія і справді втручалася у вибори, але жодної співпраці між Трампом та росіянами під час кампанії розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера не виявило.
Загалом, Мюллер встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей, які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом з них пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні. Так, ексглаву президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а екс-адвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які імовірно брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».
- Поділитися: