Дату візиту місії Міжнародного валютного фонду перенесли на декілька тижнів — до другої половини листопада 2019 року. Місія має прибути до Києва для завершення переговорів про нову програму співпраці.

Про це повідомляє «Ліга.Фінанси», посилаючись на власні джерела в одному з державних органів, який бере участь у переговорах з МВФ.

За даними видання, до часу прибуття в Україну, місія МВФ має вивчити прогрес уряду у низці реформ. Серед пріоритетів загалом близько 10 реформ:

  • Низький дефіцит бюджету (уряд вже вніс проєкт бюджету до другого читання Ради з дефіцитом у розмірі 2% від ВВП, що відповідає вимогам МВФ)
  • Повернення відповідальності за незаконне збагачення (Рада вже ухвалила відповідний закон, який передбачає більш м'яке покарання, через що, ймовірно, місія МВФ затримується).
  • Реформа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
  • Надання дозволу на прослуховування НАБУ та ДБР (закон також уже ухвалено)
  • Запровадження незалежних наглядових рад держбанків
  • Анбандлінг Нафтогазу (закон ухвалено, але не підписано)
  • Запровадження ринкових цін на газ
  • Ухвалення законів про ринок землі
  • Забезпечення незалежності Антимонопольного комітету
  • Проведення роботи на банківському ринку Нацбанком

У коментарі hromadske представництво МВФ в Україні повідомило, що «дата приїзду місії МВФ до України ще визначається».

18 жовтня у МВФ повідомили, що повернуть свою місію назад до України найближчим часом. Згодом прем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що місія МВФ має прибути в Україну приблизно 4 листопада. Однак цього не сталося.

Зазначимо, що напередодні видання The Wall Street Journal повідомило, посилаючись на власні джерела, що МВФ заморозив співпрацю з Україною, зокрема виплату траншів в межах чинної програми, через судові процеси навколо ПриватБанку та ймовірність того, що колишні власники можуть повернути над ним контроль. За даними видання, у МВФ прагнуть, аби українська влада активніше домагалася повернення коштів, які Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов вивели з ПриватБанку напередодні його націоналізації.

В уряді цю інформацію спростували, зазначивши, що МВФ не заморожував співпраці з Україною.

Зазначимо, що у місії МВФ з підсумками роботи в Україні, повідомили, що продовжать переговори про нову програму протягом найближчих декількох тижнів. Голова Нацбанку повідомив, що найбільше представників МВФ хвилювали напади на колишню голову НБУ Валерію Гонтареву та судові процеси щодо ПриватБанку. Водночас прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що очікує на підписання нової угоди найближчим часом.

26 вересня місія МВФ завершила свою роботу в Україні. Цю інформацію hromadske підтвердили у прес-службі МВФ в Україні.

У жовтні українська делегація відправилась до Вашингтону на світові збори МВФ та Світового банку. Там переговори з фондом про нову програму продовжилися.

За словами голови Нацбанку Якова Смолія, переговори з МВФ про нову програму наразі продовжуються. Водночас питання ПриватБанку та цін на газ для населення на них не стоять.

Поділитись: