Місія МВФ зустрілася з президентом Зеленським: домовилися працювати над новою програмою

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з представниками місії Міжнародного валютного фонду. Під час зустрічі обговорювали підготовку до укладання нового договору про співпрацю.

Про це повідомив новообраний секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Данилюк.

Зазначається, що зустріч з представниками місії МВФ тривала близько півтори години. Під час зустрічі сторони обговорювали процес проведення реформ в Україні, зокрема антикорупційної.

«Стосовно політичної ситуації. Як ви знаєте, були певні меседжі про те, що місія МВФ від’їхала і припинила свою роботу через рішення про розпуск парламенту. Проте це не так. Чому? Тому що рішення про розпуск парламенту — це політичне рішення, внутрішнє рішення. Воно спрямоване на те, щоб пришвидшити політичні зміни в країні», — повідомив Данилюк.

За словами Данилюка, на зустрічі з місією МВФ президент Зеленський представив свій порядок денний розвитку економіки України та подальшої співпраці з фондом.

«Перші кроки — це рішення щодо боротьби з корупцією, перезапуск судової реформи, правоохоронних органів — це все те, що раніше раніше МВФ майже нав'язував Україні, але не було бажання робити. Проте зараз відчувається, що нова влада реально готова робити ці зміни», — додав Данилюк.

Напередодні стало відомо, що МВФ планує відновити співпрацю з Україною після формування нового уряду та проведення виборів до парламенту.

21 травня в Україну прибула місія МВФ. Представники фонду провели зустріч з міністеркою фінансів та прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. До 31 травня місія МВФ зустрінеться з Володимиром Зеленським.

Місія прибула в Україну на 2 тижні. Її першочерговою метою був перегляд співпраці та ухвалення рішення про виділення траншу.

Раніше американський банк JP Morgan, прогнозував, що до кінця 2019 року Україні не вдасться отримати новий транш Міжнародного валютного фонду в межах кредитної програми stand-by.

Очільниця МВФ висловила стурбованість судовими справами навколо націоналізації ПриватБанку.

Нагадаємо, в Нацбанку запропонували розпочати переговори з МВФ щодо нової програми восени 2019 року.

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів. Перший транш МВФ у межах нової кредитної програми, перерахували Україні 21 грудня 2018 року. Його зарахували до міжнародних резервів України. Всього протягом 2019 року Україна має отримати ще 2 транші МВФ.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.