УКРАЇНА

Між директором ДБР Трубою і конкурсною комісією виник конфлікт через призначення кандидатів

3 вересня, 2018 18:39
УКРАЇНА/Між директором ДБР Трубою і конкурсною комісією виник конфлікт через призначення кандидатів
Зберегти
Вигляд
lead
Між директором ДБР і конкурсною комісією виник конфлікт, який стосується призначення 27 кандидатів на керівні посади у бюро.

Між директором Державного бюро розслідувань (ДБР) Романом Трубою і конкурсною комісією виник конфлікт, який стосується призначення 27 кандидатів на керівні посади у бюро. Комісія напередодні знищила результати тестів на поліграф цих кандидатів.

Конфлікт виник на засіданні конкурсної комісії 3 вересня, передає журналіст Громадського.

Роман Труба заявив, що не буде призначати 27 кандидатів на керівні посади у ДБР, оскільки підозрює деяких з них у причетності до корупції, некомпетентності та навіть державній зраді. Водночас конкретних прізвищ Труба не назвав.

«Питання щодо цих кандидатів могли б вирішити результати тестів на поліграфі, але конкурсна комісія їх знищила», — заявив Труба у коментарі Громадському.

Відтак, директор ДБР прийшов на засідання комісії, аби, за його словами, «знайти компроміс щодо цього питання».

У конкурсній комісії заявляють, що кандидати відповідають усім вимогам закону Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

У свою чергу, конкурсна комісія переконана, що кандидати відповідають усім вимогам законодавства, а результати поліграфу були знищені «для захисту персональних даних кандидатів».

Відтак, конкурсна комісія повторно направила Трубі документ про призначення 27 кандидатів. Також комісія звернулася до комітету Верховної Ради, аби там оцінили дії як комісії, так і директора ДБР.

Раніше директор ДБР Роман Труба відмовився розглядати призначення 27 кандидатів у керівники бюро.

17 серпня перші 42 переможці конкурсу склали присягу та були призначені на посади в центральному апараті Державного бюро розслідувань.

Раніше повідомлялося, що визначено 180 переможців конкурсу на посади в центральному апараті ДБР: 54 державних службовців та 126 слідчих.

16 листопада конкурсна комісія обрала директора ДБР та його заступників. Головою слідчого органу став Роман Труба. Тоді він заявив, що запустити повноцінну роботу Держбюро розслідувань він зможе до липня 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директор Держбюро розслідувань: хто такий Роман Труба.

Згодом, в інтерв'ю Громадському Труба заявив, що запуск підконтрольного йому відомства затягують.

Під час голосування за голову ДБР було багато обставин, які вказували на те, що «немає вільного вибору», вважає керівник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

Горбатюк подавався на посаду глави ДБР, але його не допустили через те, що він нібито пропустив терміни подання заяви і вчасно не надав документи. Тепер він планує оскаржити у новоствореному Верховному суді рішення комісії про недопущення його до конкурсу на посаду директора ДБР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про роботу Держбюро розслідувань — інтерв'ю з директором

Пов`язані новини