Громадська рада міжнародних експертів розпочала свою роботу в межах конкурсу до Вищого антикорупційного суду. Закордонні спеціалісти вже провели три спільних засіданнях із Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, яка проводить відбір суддів до новоствореної інстанції.

Про це Громадському повідомив заступник голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Станіслав Щотка.

Він зазначив, що експерти вже мають доступ до завдань, проте ВККС працює над ще одним напрямком — доступ до досьє кандидатів.

«Ми надали Громадській раді міжнародних експертів доступ до практичних завдань кандидатів, які вони виконували в межах конкурсу. Також вони просять надати їм для аналізу повне досьє кандидатів на посаду суддів Антикорупційного суду. І ми працюємо над цим», — сказав Щотка.

За словами Щотки, Вища кваліфікаційна комісія суддів нині отримує письмові дозволи на опрацювання міжнародною комісією персональних даних від самих кандидатів. Наразі ВККС отримала уже більше 70 відсотків таких згод.

«Громадська рада міжнародних експертів також подала запит на опрацювання антикорупційних досьє кандидатів, які перебувають у розпорядженні Національного антикорупційного бюро України. Відтак ми попросили Ситника (директора НАБУ — ред.) напряму передати таку інформацію міжнародним експертам», — пояснив Щотка.

Зазначимо, що Громадська рада міжнародних експертів є спеціальним громадським органом, створеним у межах конкурсу з відбору суддів до Вищого антикорупційного суду. Вона складається із шести закордонних спеціалістів — колишніх суддів та прокурорів.

Результати практичного завдання суддів до антикорсуду оголосять 27 грудня.

Загалом документи на посаду судді станом на 24 вересня подали 342 кандидата, з них 240 до судів першої інстанції, 102 — до апеляційної палати.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

Зазначимо, що конкурс на посади суддів до Антикорупційного суду оголосили ще 2 серпня. Заявки почали приймати з 8 серпня, останній день подачі — 14 вересня.

У липні прем'єр Гройсман доручив за місяць знайти приміщення для Антикорупційного суду.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

12 липня Рада схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

21 червня Верховна Рада України ухвалила закон про створення Вищого антикорупційного суду України. За відповідне рішення проголосувало 265 народних депутатів.

14 червня Порошенко спрямував закон про утворення Антикорупційного суду до Вищої ради правосуддя. 18 червня Вища рада правосуддя підтримала проект закону.

19 червня президент України вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект про створення Антикорупційного суду.

Також президент Порошенко заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати у 2018 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Поділитись: