Нова програма Міжнародного валютного фонду передбачає надання трьох траншів. Рішення про виділення другого та третього траншів ухвалять у травні та листопаді 2019 року.

Про це повідомляють у Міністерстві фінансів України.

Зазначається, що затверджена кредитна програма МВФ стала вже десятою в історії України.

«Програма stand by допоможе Україні підтримувати макростабільність у найближчі роки, коли Україна змушена долати низку викликів, зумовлених посиленням тиску від російської агресії, президентськими і парламентськими виборами в 2019 році та необхідністю забезпечення пікових виплат по зовнішньому боргу», — повідомляють у Мінфіні.

Серед ключових вимог МВФ до України для отримання решти з передбачених програмою 3,9 мільярда доларів, проведення антикорупційної реформи, забезпечення плаваючого курсу гривні та незалежності Нацбанку, зменшення державного боргу та дефіциту бюджету. Також в МВФ вимагають провести реформу в енергетичному секторі та розпочати земельну реформу.

«Коли в липні ми почали обговорювати Нову програму з фондом щоб отримати стабільну підтримку на весь 2019 рік, це здавалось нереалістичним і недосяжним, а сьогодні ми переходимо до практичного втілення нової програми, яка відкриває нам також шлях до недорогого і довгострокового фінансування від інших офіційних кредиторів і надає додаткову стабільність для інвесторів і українського бізнесу, особливо потрібну в 2019 році», — повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів.

Також 18 грудня Рада директорів Світового банку затвердила рішення про надання Україні кредитних гарантій на 750 мільйонів доларів.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Зазначимо, що новий транш МВФ зарахують до золотовалютних резервів України. Їхнє зарахування дозволить уряду розрахуватися у пікові періоди виплат за державним боргом, які припадуть на початок 2019 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ не має підстав відмовити Україні у фінансуванні через воєнний стан

Також повідомлялось, що перший транш МВФ складатиме близько 2 мільярдів доларів.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, перший транш МВФ має надійти Україні вже у грудні 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile