У Міжнародному валютному фонді повідомили, що підтримують постійний зв'язок з владою України та закликали пришвидшити процес проведення реформ.

Водночас там зазначили, що попри заклики українських політиків щодо можливого розірвання співпраці з МВФ, які все частіше лунають напередодні виборів, там працюють над тим, щоб досягти економічного зростання України.

«Основна ціль нашого співробітництва — це досягнення стійкого зростання економіки України та підвищення рівня життя населення. Ми активно підтримуємо економічну програму України та постійно підтримуємо зв’язок з українською владою», — повідомив офіційний представник МВФ Джеррі Райс під час традиційного брифінгу у Вашингтоні 7 лютого.

Він також нагадав про заяву очільниці МВФ про необхідність прискорити проведення реформ в Україні.

Нагадаємо, що перший транш МВФ у межах нової кредитної програми, перерахували Україні 21 грудня 2018 року. Його зарахували до міжнародних резервів України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Корупція, зростання цін і дефіцит бюджету: з чим доведеться боротися Україні, щоб отримати $4 мільярди від МВФ

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів.

Також 18 грудня Рада директорів Світового банку затвердила рішення про надання Україні кредитних гарантій на 750 мільйонів доларів.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Поділитись: