Міністерство закордонних справ України звернулося до білоруських правоохоронців через затримання українських журналістів у Мінську.

Про це повідомляє прес-служба МЗС.

Там кажуть, що посольство України в Білорусі встановило контакт з місцевими силовиками й очікує на офіційне підтвердження факту затримання громадян України, після чого вимагатиме доступу до них для надання консульської допомоги.

«Справа перебуває на контролі МЗС та посольства України в Білорусі», — додали у відомстві.

Також у відомстві підтвердили, що йдеться про журналістів «Настоящего Времени» Івана Гребенюка та Ірину Ромалійську. З ними затримали ще колегу Юрія Боронюка, однак він громадянин Росії.

Поки білоруські силовики офіційно не коментують затримання. «Єврорадіо» повідомляло, що журналістів затримали за те, що вони намагались працювати в Білорусі без акредитації.

Передвиборче закручування гайок

Вибори президента Білорусі заплановані на 9 серпня й чим ближче дата, тим більше місцевий силовий апарат намагається подавити суперників чинного президента Олександра Лукашенка. Крім затримання безпосередніх членів штабі кандидатів, спостерігачів (а в Білорусі вже йде дострокове голосування) силовики бачать «змову» й у куди більш звичних речах.

Так, на 10 діб кожного арештували двох діджеїв, які поставили на міському святі у Мінську пісню «Перемен!» гурту «Кіно».

У цей же день в Мінську водії влаштували імпровізований автомайдан: сигналили і вмикали ту ж таку пісню «Перемен!».

Що відбувається з виборами в Білорусі?

Вибори президента в Білорусі заплановані на 9 серпня. Світлана Тіхановська — єдина з головних конкурентів чинного президента Олександра Лукашенка, яку зареєстрували на вибори. Не зареєстрували Валерія Цепкала та Віктора Бабарика. Останній взагалі перебуває в СІЗО, проти нього порушили кримінальну справу.

Головні опозиційні кандидати об’єдналися і підтримали Тіхановську. Загалом, попри численні арешти, реєстрація Тіхановської є подією для білоруської політики, бо чи не вперше Лукашенко матиме на виборах реального конкурента. Утім Лукашенко повністю контролює владу в країні і має великі інструменти для впливу на виборчий процес, тому ніщо не заважатиме йому сфальсифікувати результати президентських виборів.

Поділитись: