Війна / Крим

На пунктах пропуску біля адмінмежі з Кримом збільшили кількість прикордонників

Громадське
Війна/Крим/На пунктах пропуску біля адмінмежі з Кримом збільшили кількість прикордонників
Зберегти
Вигляд
На пунктах пропуску на адмінмежі з Кримом збільшили кількість прикордонних нарядів та посилили режим служби через захоплення Росією українських катерів у Керченській протоці. Про це Громадському повідомили у прес-службі Державної прикордонної служби України.

На всіх пунктах пропуску прикордонники пильніше несуть службу, також у готовності перебувають резерви.

«Додаткова перевірка машин та громадян можлива лише у разі необхідності. Коли опублікують документи про воєнний стан — ми напрацюємо відповідні документи для дій підрозділів. Після початку воєнного стану там можуть бути введені додаткові обмеження», — повідомили у прес-службі.

Водночас станом на 27 листопада на пунктах пропуску рух авто та громадян не обмежений.

Нагадаємо, міністр інфрастуктури Володимир Омелян заявив, що у зв’язку з введенням воєнного стану в 10 областях залізниця переходить на особливий режим роботи. Крім цього, у міністерстві обіцяють посилити охорону і оборону об’єктів інфрастуктури.

Верховна Рада запровадила воєнний стан у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі. Воєнний стан почне діяти з 9:00 ранку 28 листопада і триватиме 30 днів, тобто до 27 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Пропозиція про запровадження воєнного стану виникла після того, як 25 листопада російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію.

Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

Українські кораблі почали виходити з Керченської протоки, але російські кораблі переслідували їх та погрожували застосувати зброю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Пов`язані новини