Війна / Крим

Залізниця працюватиме в особливому режимі у зв’язку з воєнним станом — Мінінфрастуктури

Війна/Крим/Залізниця працюватиме в особливому режимі у зв’язку з воєнним станом — Мінінфрастуктури
Зберегти
Вигляд
Міністр інфрастуктури Володимир Омелян заявив, що у зв’язку з введенням воєнного стану в 10 областях залізниця переходить на особливий режим роботи. Крім цього, у міністерстві обіцяють посилити охорону і оборону об’єктів інфрастуктури.

«Ми вводимо особливий режим роботи залізничного транспорту. Він передбачає забезпечення пропускної спроможності залізничної мережі та відповідного рухомого складу для потреб оборони в основних напрямках, визначених Генштабом Збройних сил», — заявив Омелян.

Він додав, що пріоритетність призначення поїздів буде залежати від необхідності перевезень за рішенням військового командування.

Також очільник відомства заявив, що у зв’язку з уведенням воєнного стану, в Україні посилять заходи з охорони та оборони вокзалів, залізничних станцій, аеропортів, портів та інших об’єктів інфрастуктури.

Водночас, як повідомив у коментарі Громадському керівник Укрзалізниці Євген Кравцов, воєнний стан не вплине на обсяг та розклад пасажирських перевезень. За його словами, залізниця працюватиме у штатному режимі, а на новорічні свята, як це було й у минулі роки, буде готова збільшити кількість пасажирських поїздів.

Українські правоохоронці оголосили підозру прикордонникам ФСБ Росії та російськимвійськовим, які брали участь у нападі і захопленні українських моряків у Керченській протоці. 

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі. Воєнний стан почне діяти з 9:00 ранку 28 листопада і триватиме 30 днів, тобто до 27 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Пропозиція про запровадження воєнного стану виникла після того, як 25 листопада російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію.

Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

Українські кораблі почали виходити з Керченської протоки, але російські кораблі переслідували їх та погрожували застосувати зброю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

/Лев Коротаєвський, Костянтин Реуцький

Пов`язані новини