У Національному банку прогнозують, що Україна підпише новий меморандум про співпрацю з МВФ та отримає перший транш у 2019 році.

Про це повідомив голова Нацбанку Яків Смолій під час прес-брифінгу 24 жовтня.

«У макропрогнозі Національного банку передбачається підписання угоди з МВФ у цьому році та отримання траншу у цьому році. Наразі ми не обговорювали обсяг програми, тому не можемо казати про суму траншу», — повідомив Смолій.

Він також зазначив, що відновлення переговорів з МВФ очікується найближчим часом під час візиту нової місії МВФ до України.

18 жовтня у МВФ повідомили, що повернуть свою місію назад до України найближчим часом.

Зазначимо, що у місії МВФ з підсумками роботи в Україні, повідомили, що продовжать переговори про нову програму протягом найближчих декількох тижнів. Голова Нацбанку повідомив, що найбільше представників МВФ хвилювали напади на колишню голову НБУ Валерію Гонтареву та судові процеси щодо ПриватБанку. Водночас прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що очікує на підписання нової угоди найближчим часом.

26 вересня місія МВФ завершила свою роботу в Україні. Цю інформацію hromadske підтвердили у прес-службі МВФ в Україні.

У жовтні українська делегація відправилась до Вашингтону на світові збори МВФ та Світового банку. Там переговори з фондом про нову програму продовжилися.

За словами голови Нацбанку Якова Смолія, переговори з МВФ про нову програму наразі продовжуються. Водночас питання ПриватБанку та цін на газ для населення на них не стоять.

Поділитись: