Народна депутатка України Надія Савченко, яка наразі перебуває у слідчому ізоляторі через підозру у спробі повалення конституційного режиму та підготовку терористичного акту, зареєструвала у парламенті законопроект, яким пропонує підвищити стипендії студентам до рівня мінімальної зарплати.

Народна депутатка України Надія Савченко, яка наразі перебуває у слідчому ізоляторі через підозру у спробі повалення конституційного режиму та підготовку терористичного акту, зареєструвала у парламенті законопроект, яким пропонує підвищити стипендії студентам до рівня мінімальної зарплати.

Відповідний законопроект №9053 з’явився на сайті Верховної Ради.

Законопроектом пропонується встановити мінімальний розмір стипендій на рівні мінімальної заробітної плати, а також збільшити кількість отримувачів стипендії, закріпивши її на рівні двох третин студентів усіх спеціальностей та форм навчання (без урахування отримувачів соціальних стипендій).

Крім цього, Савченко пропонує виплачувати громадянам, що потребують соціального захисту, підвищений розмір стипендії, який має бути на 50% вищим за розмір мінімальної зарплати.

«Для припинення втрат найцінніших українських ресурсів-освіченої молоді держава має виконати свої конституційні гарантії для забезпечення умов для навчання студентів. Стипендії потребують підняття і їх індексації відповідно до реалій мінімальних стандартів заробітної плати. Особи з числа студентів, що потребують соціального захисту, потребують окремих рівнів індексації», — йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, що 4 вересня суд відмовив у задоволенні клопотань про взяття Савченко на поруки 33 особам і залишив її під вартою до 30 жовтня

1 серпня стало відомо, що правоохоронці завершили досудове слідство у справі депутатки Савченко та екс-переговорника Рубана.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Це провокація, здійснена на емоціях і почуттях», — інтерв’ю з адвокатом про справу Савченко і Рубана

22 березня 2018-го Верховна Рада дала дозвіл на затримання й арешт Савченко, генпрокурор Луценко оголосив підозру народній депутатці

Луценко показав у сесійній залі парламенту фільм нібито з доказами того, що Савченко причетна до схеми вивезення зброї з окупованих територій для вчинення теракту в Києві. Він також стверджує, що гроші на підготовку теракту Савченко нібито давав екс-переговорник щодо звільнення заручників Володимир Рубан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Бабах»: у чому підозрюють Надію Савченко.

23 березня Надію Савченко взяли під варту на 2 місяці без можливості застави. Під час засідання суду Савченко заявила про початок голодування

29 березня Апеляційний суд Києва залишив Надію Савченко під вартою, таким чином не задовольнивши скаргу її адвокатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Термос, капці і гранати: день Надії Савченко перед арештом.

14 травня на черговому засіданні суду Савченко заявила про розірвання співпраці з адвокатами, «бо не може за них платити». 19 травня депутатка Савченко знову найняла адвокатів для захисту в суді. Ними стали Олександр Шадрін та Костянтин Глоба.

13 липня Шевченківський районний суд міста Києва задовольнив клопотання прокурорів про продовження запобіжного заходу Савченко у вигляді тримання під вартою. Після цього депутатка знову оголосила голодування.

25 липня суд залишив без змін запобіжний захід для Надії Савченко у вигляді тримання під вартою до 10 вересня.

Поділитись: