УКРАЇНА

Нафтогаз готовий до нових арбітражних слухань з Газпромом

23 квітня, 2018 10:46
УКРАЇНА/Нафтогаз готовий до нових арбітражних слухань з Газпромом
Зберегти
Вигляд
Нафтогаз готовий до нових арбітражних слухань з Газпромом щодо розірвання контрактів на транзит газу, яке ініціював російський газовий монополіст 20 квітня.

Нафтогаз готовий до нових арбітражних слухань з Газпромом щодо розірвання контрактів на транзит газу, яке ініціював російський газовий монополіст 20 квітня.

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

«Надіслати документи — недостатньо «для розірвання». Чекаємо на нові зустрічі у Стокгольмі», — йдеться у повідомленні Нафтогазу на сторінці у Facebook.

Як йдеться у повідомленні, контракти, укладені між Газпромом та Нафтогазом щодо транзиту та постачання газу, не передбачають їхнє розірвання в односторонньому порядку. Дострокове припинення дії контрактів можливе лише за згодою обох сторін.

Там також додали, що оскарження арбітражного рішення, яке розпочав російський Газпром в окружному суді шведського округу Швеа, не зупиняє їхню дію.

«Газпром так само винний нам 2,56 млрд доларів плюс відсотки», — додають у Нафтогазі.

Нагадаємо, що у п’ятницю, 20 квітня, Газпром оголосив, що розпочав процедуру розірвання контрактів на транзит газу через територію України.

Раніше глава Газпрому Олексій Міллер оголосив, що розірвання контрактів між Газпромом та Нафтогазом триватиме 2 роки.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

За рішенням Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Пов`язані новини