УКРАЇНА

Нафтогаз відреагував на заяву Газпрому про скасування рішення Стокгольмського арбітражу

29 травня, 2018 13:54
УКРАЇНА/Нафтогаз відреагував на заяву Газпрому про скасування рішення Стокгольмського арбітражу
Зберегти
Вигляд
У національній акціонерній компанії Нафтогаз відреагували на заяву Газпрому, що рішення Стокгольмського арбітражу нібито написане не арбітрами, а «іншими особами».

У національній акціонерній компанії Нафтогаз відреагували на заяву Газпрому, що рішення Стокгольмського арбітражу нібито написане не арбітрами, а «іншими особами».

Відповідне повідомлення з'явилось на офіційній сторінці Нафтогазу у Twitter.

«Просять прокоментувати новину про арбітраж. Щоб це зробити, треба провести лінгвістичну експертизу, чи справді цю новину написали у інформаційному агентстві, яке поширило новину. Потім зробити лінгвістичну експертизу заяви Газпрому — чи дійсно це писав Газпром. Ну а вже потім можна і прокоментувати цю маячню», — заявили у Нафтогазі.

Нагадаємо, що 28 травня у російському Газпромі вимагали скасувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору з українським Нафтогазом, адже вважають, що рішення нібито написане не арбітрами, а «іншими особами». Згідно з рішенням суду Газпром повинен доплатити українському Нафтогазу $2,56 мільярди.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

За рішенням Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Пов`язані новини